reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

Jaki jest najlepszy (najbardziej ekonomiczny) sposób na przewiezienie rowerów samochodem? Czy najlepszym sposobem jest przewóz rowerów na dachu?

Polacy coraz częściej podróżują na wakacje i krótkie urlopy z rowerami. Tym samym zwiększa się grono osób, które poszukują najlepszych sposobów na przewiezienie roweru, bądź kilku rowerów samochodem.

Odpowiedź na pytanie - który sposób na przewiezienie roweru jest najlepszy nie może być jednoznaczna. Rynek oferuje wiele różnego rodzaju uchwytów i bagażników do przewożenia rowerów na samochodzie, co z jednej strony ułatwia sprawę, ale z drugiej generuje więcej wątpliwości.

Zobacz też: Pozostawianie psa w samochodzie

Najlepszy sposób na przewiezienie rowerów - ustal swoje potrzeby

Kluczową kwestią do odpowiedzi na pytanie postawione w tytule jest to, czy najlepszym sposobem na przewiezienie roweru jest sposób najtańszy, czy najwygodniejszy. Inną, ale równie istotną jest fakt, czy chcemy przewieźć jeden rower, czy kilka. Dlatego w dalszej części tekstu zasugerujemy, który sposób na przewiezienie roweru jest najlepszy ze względu na różnego rodzaju sytuacje.

Najlepszy sposób na przewiezienie rowerów - sposób najoszczędniejszy

Jeżeli jedynym priorytetem jest uzyskanie możliwie niskiego zużycia paliwa podczas przewozu rowerów to najlepiej je przewieźć w środku samochodu odpowiednio zabezpieczając przed przesuwaniem. Nie zawsze mamy taką możliwość, dlatego drugim dobrym pod względem oszczędności paliwa sposobem jest przewóz rowerów z tyłu - np. na uchwycie montowanym na haku holowniczym lub na pokrywie bagażnika. Wielokrotnie przeprowadzane testy zużycia paliwa jasno wykazały, że najwięcej paliwa samochód zużywa, gdy przewozimy rowery zamontowane w bagażniku dachowym. Mniej, gdy przewozimy je za samochodem. Przy czym należy pamiętać, że polskie prawo zabrania zasłaniania tablic rejestracyjnych samochodu, dlatego warto zwrócić uwagę, czy bagażnik montowany w tylnej części auta ich nie zasłania.

Zobacz też: Jak rozpoznać auto po taksówce?

Najlepszy sposób na przewiezienie rowerów - sposób najwygodniejszy

Z punktu widzenia wygody pakowania rowerów najlepszymi sposobami na przewóz są ponownie bagażniki montowane na tylnej części pojazdu (nie trzeba wysoko unosić rowerów przy załadunku) oraz przewóz w środku samochodu. Jeżeli nie mamy możliwości przewiezienia rowerów w jeden z podanych sposobów, możemy wybrać, któryś z nowoczesnych bagażników dachowych z systemem ułatwiającym montaż - typu głębokie rynienki podtrzymujące koła, czy szybkie zatrzaski zamka.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Karpowicz

Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama