| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

Jaki jest najlepszy (najbardziej ekonomiczny) sposób na przewiezienie rowerów samochodem? Czy najlepszym sposobem jest przewóz rowerów na dachu?

Polacy coraz częściej podróżują na wakacje i krótkie urlopy z rowerami. Tym samym zwiększa się grono osób, które poszukują najlepszych sposobów na przewiezienie roweru, bądź kilku rowerów samochodem.

Odpowiedź na pytanie - który sposób na przewiezienie roweru jest najlepszy nie może być jednoznaczna. Rynek oferuje wiele różnego rodzaju uchwytów i bagażników do przewożenia rowerów na samochodzie, co z jednej strony ułatwia sprawę, ale z drugiej generuje więcej wątpliwości.

Zobacz też: Pozostawianie psa w samochodzie

Najlepszy sposób na przewiezienie rowerów - ustal swoje potrzeby

Kluczową kwestią do odpowiedzi na pytanie postawione w tytule jest to, czy najlepszym sposobem na przewiezienie roweru jest sposób najtańszy, czy najwygodniejszy. Inną, ale równie istotną jest fakt, czy chcemy przewieźć jeden rower, czy kilka. Dlatego w dalszej części tekstu zasugerujemy, który sposób na przewiezienie roweru jest najlepszy ze względu na różnego rodzaju sytuacje.

Najlepszy sposób na przewiezienie rowerów - sposób najoszczędniejszy

Jeżeli jedynym priorytetem jest uzyskanie możliwie niskiego zużycia paliwa podczas przewozu rowerów to najlepiej je przewieźć w środku samochodu odpowiednio zabezpieczając przed przesuwaniem. Nie zawsze mamy taką możliwość, dlatego drugim dobrym pod względem oszczędności paliwa sposobem jest przewóz rowerów z tyłu - np. na uchwycie montowanym na haku holowniczym lub na pokrywie bagażnika. Wielokrotnie przeprowadzane testy zużycia paliwa jasno wykazały, że najwięcej paliwa samochód zużywa, gdy przewozimy rowery zamontowane w bagażniku dachowym. Mniej, gdy przewozimy je za samochodem. Przy czym należy pamiętać, że polskie prawo zabrania zasłaniania tablic rejestracyjnych samochodu, dlatego warto zwrócić uwagę, czy bagażnik montowany w tylnej części auta ich nie zasłania.

Zobacz też: Jak rozpoznać auto po taksówce?

Najlepszy sposób na przewiezienie rowerów - sposób najwygodniejszy

Z punktu widzenia wygody pakowania rowerów najlepszymi sposobami na przewóz są ponownie bagażniki montowane na tylnej części pojazdu (nie trzeba wysoko unosić rowerów przy załadunku) oraz przewóz w środku samochodu. Jeżeli nie mamy możliwości przewiezienia rowerów w jeden z podanych sposobów, możemy wybrać, któryś z nowoczesnych bagażników dachowych z systemem ułatwiającym montaż - typu głębokie rynienki podtrzymujące koła, czy szybkie zatrzaski zamka.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »