| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak rozpoznać piosenkę tylko po melodii?

Czy wiesz jak rozpoznać piosenkę tylko po melodii?

Usłyszałeś w radiu fajną piosenkę ale nie znasz jej tytułu ani wykonawcy? Znam dobry program, który rozpoznaje tytuł piosenki po melodii. Poniżej krok po kroku tłumaczę jak używać tego programu do rozpoznawania piosenek.

Program „Tunatic” bez problemu pomoże nam rozpoznać większość utworów, które słyszymy właśnie w radiu lub w podkładzie filmiku, a których nie jesteśmy w stanie odnaleźć. Jest to bardzo prosty w obsłudze program, a do jego poprawnego działania potrzebny jest jedynie podłączony Internet.

Program ten możemy pobrać z Internetu. Po jego uruchomieniu pokaże się nam małe fioletowe okno. Gdy klikniemy w lupę znajdującą się po jego lewej stronie, program rozpocznie rozpoznawanie danego utworu. Jest bardzo prawdopodobne, że na swoim komputerze posiadamy opcję nagrywania nastawioną na mikrofon. Jeśli tak, to program będzie rozpoznawał tylko piosenki docierające do mikrofonu z zewnątrz, np. z radia czy też telewizji.

Jeżeli chcemy zmienić te ustawienia, by program rozpoznawał melodie pochodzące bezpośrednio z komputera, np. z filmików czy też radia internetowego,wykonujemy następujące kroki:1. Wchodzimy w menu „Start” , „Wszystkie programy” , „Akcesoria”, „Rozrywka” i wybieramy „Regulacja głośności”.2. Jeśli pojawi się komunikat „Signal to weak”, czyli „sygnał zbyt słaby”, musimy sprawdzić czy nasze głośniki są włączone, ponieważ program może nie „słyszeć” muzyki. W programie możemy zauważyć prostą linię, czyli wizualizację dźwięków. Kiedy się porusza oznacza to, że „Tunatic” słyszy dźwięki.

3. Z okna regulacji głośności wybieramy „Opcje”.4. Z „Opcji” wybieramy „Właściwości”, a w nich zaznaczamy „Nagrywanie”. Żeby program mógł rozpoznawać piosenki, musimy zaznaczyć odpowiednią opcję. Jeśli nie wiemy, która jest odpowiednia, wtedy zaznaczamy wszystkie i klikamy „OK”.5. Następnie włączamy muzykę w dowolnym programie. Będzie nam ona potrzeba do testów. W oknie regulacji zaznaczamy wszystkie sterowniki po kolei, aż do momentu, w którym linia wizualizacji zacznie drgać. Będziemy wtedy wiedzieli jakie ustawienie jest odpowiednie.6. Zamykamy regulację nagrywania.

Po takiej konfiguracji możemy być pewni, że program zacznie rozpoznawać piosenki. Włączamy muzykę lub film i klikamy na lupę z lewej strony „Tunatica”. Po chwili powinien się nam pokazać tytuł utworu oraz nazwa wykonawcy.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

muzyka, fotolia
muzyka, fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Kaźmierczak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie cywilnego postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »