| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Premiery i zapowiedzi > Renault z technolgą 4G/LTE

Renault z technolgą 4G/LTE

Firma Orange zatroszczy się o wprowadzenie technologii 4G do aut koncernu Renault. Co zyskają na tym klienci?

Współpraca daje firmie Renault i Orange konkretną platformę eksperymentalną, umożliwiającą prowadzenie badań nad nowymi zastosowaniami komunikacyjnymi
w pojazdach. Wykorzystane zostaną technologie o wysokiej przepustowości.

Renault: sieć 4G/LTE

Pojazdy przyszłości będą wyposażone w bardzo szybką łączność bezprzewodową. Wszędzie tam, gdzie warunki na to pozwolą, kierowca będzie miał całkowicie bezpieczny dostęp do swojego wirtualnego świata zarówno zawodowego, jak i osobistego. Aby przygotować taką innowację, firmy Renault i Orange postanowiły zjednoczyć swoje siły, prowadząc projekt badawczy dotyczący zastosowania połączeń o wysokiej przepustowości w sieci 4G/LTE (Long Term Evolution) w pojazdach.

Zobacz też: Gdzie oferują najtańsze paliwo?

Renault: NEXT TWO jako pierwszy

W ramach współpracy firma Orange udostępniła sieć 4G w pierwszej kolejności ośrodkom badawczym i eksperymentalnym Renault, co umożliwi obu firmom testowanie w warunkach rzeczywistych możliwości oferowanych przez bezprzewodową sieć o wysokiej przepustowości, takich jak wirtualne biuro, granie w chmurze (cloud gaming), a nawet wideokonferencja. Trwa już pierwszy eksperyment na prototypie NEXT TWO, opracowanym na bazie Renault ZOE. Zostanie on zaprezentowany na targach WEB 13 na stoisku Renault.

Renault i Orange

Dla Rémi Bastiena, dyrektora ds. innowacji technologicznych, to partnerstwo jest przykładem efektywnej współpracy między dwoma bardzo różnymi światami. Mogliśmy jako pierwsi skorzystać ze standardu LTE zapewniającego wysoką przepustowość oraz z doświadczenia firmy Orange, aby jak najlepiej wykorzystać tę technologię w naszym prototypie pojazdu przyszłości.

Nathalie Leboucher, dyrektor programu Smart Cities w firmie Orange, dodaje: Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy udostępnić firmie Renault naszą sieć 4G o wyjątkowych możliwościach i przyczynić się w ten sposób do określenia nowych zastosowań i usług związanych z Internetem bezprzewodowym w pojazdach przyszłości. Samochód z dostępem do Internetu, dzięki usługom komunikacyjnym, usprawni przemieszczanie się. Stanowi bardzo ważną oś rozwoju w strategii Orange.

Samochód z dostępem do Internetu jest dzisiaj rzeczywistością. Firma Renault proponuje swoim klientom system R-Link, czyli wbudowany tablet z dostępem do Internetu, uznawany przez SBD (ekspertów w badaniu rynku motoryzacyjnego) za najbardziej ergonomiczny system multimedialny w Europie. R-Link, dostępny w większości modeli Renault, umożliwia dostęp do prawie setki aplikacji mobilnych. W dziedzinie łączności system R-Link opiera się na doświadczeniu Orange Business Services, dostarczającego wszystkie karty SIM M2M instalowane w pojazdach Renault.

Źródło: materiały prasowe Renault

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jobs Plus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK