| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Nowe znaki obowiązujące na polskich drogach

Nowe znaki obowiązujące na polskich drogach

Z dniem 30 czerwca zostały wprowadzone nowe znaki drogowe. Do kodeksu ruchu drogowego zastał dodany znak D-39a „ opłaty drogowe” oraz tabliczkę do znaku T-34 informującą o elektronicznym poborze opłat za przejazd drogą publiczną.

Nowe przepisy dotyczące oznaczeń drogowych weszły w życie 30 czerwca. Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 czerwca 2011 zmieniającego rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 124, poz. 705) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 czerwca 2011 zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. Nr 124, poz. 702).

Zobacz także: Jakie są najdziwniejsze przepisy drogowe? Jakich przepisów nie da się przestrzegać?

Nowe przepisy wprowadzone przez Ministrów Infrastruktury oraz spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 czerwca 2011 określają wzór oraz dokładne znaczenie nowo dodanych znaków. Drugie rozporządzenie z dnia 3 czerwca 2011 zmienia rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych a także warunków w jakich mogą być stosowane powyższe znaki.

Znaku D-39a będzie używany w obszarze granic kraju. Dodatkowo ten znak może znaleźć swoje zastosowanie:

- na parkingu leżącym blisko granicy państwa

- przed punktem, w którym są pobierane opłaty w pobliżu granicy.

Zobacz także: Które Państwa najbardziej rygorystycznie egzekwują przepisy drogowe?

Znak D-39a będzie informował osoby wjeżdżające na teren Rzeczypospolitej Polskiej o opłatach za przejazd drogami publicznymi. Tabliczka oznakowana kodem T-34 będzie stosowana razem ze znakami E-15a „numer drogi krajowej”, E-15c „numer autostrady” oraz E-15d „numer drogi ekspresowej” i będzie informować przed poborem opłaty elektronicznej.

Źródło: samar

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Niebudek

Adwokat i doradca podatkowy. Wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego LTC AQUILA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi. W latach 2010–2013 Dyrektor Departamentu Prawnego w Kancelarii Adwokackiej w Warszawie. Ukończył WPiA na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Specjalista w zakresie postępowań podatkowych, wielokrotnie reprezentował swoich klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. W zakresie bieżącego doradztwa podatkowego, prowadził procesy optymalizacji podatkowych m.in. przy projektach dotyczących skomplikowanych transakcji gospodarczych, w szczególności łączenia spółek kapitałowych, podziału przez wydzielenie oraz przekształcenia spółek kapitałowych. Uczestniczył w przeglądach prawnych i podatkowych prowadzonych pod kątem identyfikacji ryzyka i możliwości optymalizacji. Jest doświadczonym wykładowcą, działalnością szkoleniową zajmuje się od 2011 r. Jego doświadczenie szkoleniowe obejmuje ponad 400 szkoleń (ponad 2500 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, procedury podatkowej, cen transferowych, oraz delegacji krajowych i zagranicznych. Współpracownik największych polskich firm szkoleniowych. Realizował szkolenia zarówno dla sektora prywatnego, jak i dla jednostek sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK