| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Nowe znaki obowiązujące na polskich drogach

Nowe znaki obowiązujące na polskich drogach

Z dniem 30 czerwca zostały wprowadzone nowe znaki drogowe. Do kodeksu ruchu drogowego zastał dodany znak D-39a „ opłaty drogowe” oraz tabliczkę do znaku T-34 informującą o elektronicznym poborze opłat za przejazd drogą publiczną.

Nowe przepisy dotyczące oznaczeń drogowych weszły w życie 30 czerwca. Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 czerwca 2011 zmieniającego rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 124, poz. 705) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 czerwca 2011 zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. Nr 124, poz. 702).

Zobacz także: Jakie są najdziwniejsze przepisy drogowe? Jakich przepisów nie da się przestrzegać?

Nowe przepisy wprowadzone przez Ministrów Infrastruktury oraz spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 czerwca 2011 określają wzór oraz dokładne znaczenie nowo dodanych znaków. Drugie rozporządzenie z dnia 3 czerwca 2011 zmienia rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych a także warunków w jakich mogą być stosowane powyższe znaki.

Znaku D-39a będzie używany w obszarze granic kraju. Dodatkowo ten znak może znaleźć swoje zastosowanie:

- na parkingu leżącym blisko granicy państwa

- przed punktem, w którym są pobierane opłaty w pobliżu granicy.

Zobacz także: Które Państwa najbardziej rygorystycznie egzekwują przepisy drogowe?

Znak D-39a będzie informował osoby wjeżdżające na teren Rzeczypospolitej Polskiej o opłatach za przejazd drogami publicznymi. Tabliczka oznakowana kodem T-34 będzie stosowana razem ze znakami E-15a „numer drogi krajowej”, E-15c „numer autostrady” oraz E-15d „numer drogi ekspresowej” i będzie informować przed poborem opłaty elektronicznej.

Źródło: samar

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »