| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Obwodnica Iłży powstanie do 2020 roku

Obwodnica Iłży powstanie do 2020 roku

Iłża będzie mieć swoją obwodnicę. Do 2020 roku ma powstać droga szybkiego ruchu ograniczająca ruch w centrum miasta.

Obwodnica Iłży

Obwodnica Iłży (Mazowieckie) według planów ma zostać wybudowana w 2020. Inwestycja ma zostać rozpoczęta w 2017 roku i potrwać 3 lata. Na jej stworzenie od dawna czekają mieszkańcy centrum Iłży, bowiem  przebiega przez nie droga krajowa nr 9 z Radomia do Rzeszowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła przygotowania do inwestycji.

Cała obwodnica ma mieć długość ponad 7 km i będzie ona omijać miasto od strony zachodniej. Burmistrz miasta podkreśla, że od lat zabiegał odciążenie jego centrum i przekierowanie ruchu transportowego na obrzeża Iłży. Inwestycja ma pozytywnie wpłynąć na ożywienie gospodarcze terenów, przez które przebiegać będzie nowy odcinek drogi krajowej nr 9.

Zobacz też: Obwodnica Szczuczyna jest już przejezdna

GDDKiA rozpoczęła przygotowania do inwestycji a zainteresowanych jej zrealizowaniem jest 18 podmiotów. Spośród nich, które będą mogły wystartować w przetargu na realizację inwestycji. Jak podkreśla Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad inwestycja musi być zrealizowana do 2020 roku.

Celem inwestycji jest wybudowanie drogi szybkiego ruchu. W jej ramach powstać mają także dwa węzły drogowe: „Iłża-Północ” w Iłży-Zuchowcu, zlokalizowana na przecięciu z drogą do Pakosławia a także „Iłża-Południe” w Błazinach Dolnych. W tym drugim miejscu obwodnica połączy się z istniejącą drogą krajową nr 9.

Obwodnica Iłży jest wyczekiwana przez mieszkańców miasta i jego okolic od wielu lat. Pozwolenie na jej budowę wydano jednak dopiero w 2013 roku. Środki na realizację inwestycji pochodzić mają z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK