REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Remont na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej

Autostrada A4
Autostrada A4
GDDKiA

REKLAMA

REKLAMA

Drogowcy rozpoczęli remont uskoku na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Jak długo potrwają utrudnienia w ruchu?

10 sierpnia br. rozpoczyna się likwidacja uskoku na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Po wykonaniu prac przygotowawczych w postaci badań podłoża gruntowego w strefie objętej przebudową oraz budowy przejazdów technologicznych pomiędzy pasami autostrady przystępujemy do prac zasadniczych. 

REKLAMA

Zakres remontu

Przebudowa obejmie blisko kilometrowy odcinek, pomiędzy MOP-ami Wirek i Halemba, i polegać będzie na wykonaniu uzdatniania podłoża gruntowego oraz wzmocnieniu konstrukcji drogi w bezpośrednim sąsiedztwie deformacji podłoża wraz z wykonaniem nowych warstw bitumicznych. Natomiast na odcinku ok. 1 km wykonana zostanie wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni. Zakres prac obejmie również rektyfikację kładki dla pieszych łączącej MOP Wirek z MOP-em Halemba.

Zobacz też: Budowa trasy S7 Koszwały-Elbląg

Zmiana organizacji ruchu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizacja ruchu na czas tego etapu robót polegać będzie na przeniesieniu ruchu na długości ok. 2 km z jezdni relacji Katowice-Gliwice na jezdnię przeciwną (w kierunku Gliwice-Katowice). Kierującym zostanie zapewniona możliwość poruszania się dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Przez cały okres przebudowy będzie możliwy również dojazd do obydwu Miejsc Obsługi Podróżnych.

Na remontowanym odcinku będą obowiązywały limity prędkości: w rejonie zmiany jezdni do 60 km/h na pozostałbym odcinku do 80 km/h.

Przewidujemy, że ten etap prac potrwa do 5 tygodni.

Zobacz też: Budowa S96, odcinek Żywiec - Buczkowice już przejezdny

Następnie przystąpimy do zmiany remontowanej jezdni wykorzystując do przeniesienia ruchu wcześniej wyremontowaną jezdnię. Zmiana organizacji ruchu nastąpi na takich samych zasadach jak przy remoncie jezdni w kierunku na Gliwice.

Planowane zakończenie całości zadania w listopadzie br.

Wartość inwestycji to blisko 11 mln zł brutto.

Zobacz też: Będzie łącznik Nowego Sącza z autostradą A4

Cel:

·         uzyskanie trwałej, bezpiecznej i bezawaryjnie użytkowej przez wiele lat nawierzchni jezdni,

·         poprawa poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu podróży,

·         powstrzymanie degradacji nawierzchni i całej konstrukcji drogi,

·         zapewnienie bezpiecznej i dogodnej komunikacji Miejsc Obsługi Podróżnych

Apelujemy o bezpieczną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi na drodze oraz przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy w rejonie remontowanych odcinków dróg.

  • Stosuj się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości.
  • Uważaj na ruch pojazdów budowy, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z zamkniętego odcinka, stosuj się do sygnałów i poleceń osób kierujących ruchem.
  • Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz naciskaj pedał hamulca odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że w zależności od masy całkowitej pojazdu, podczas szybkiej jazdy droga hamowania wydłuża się nawet o kilkadziesiąt metrów.
  • Pamiętaj, że pomimo starań i podejmowanych działań przez Służby Drogowe w celu zminimalizowania uciążliwości robót, remont wiąże się z utrudnieniami w postaci opóźnień w przejeździe, nowej organizacji ruchu, limitów prędkości.
  • Sprawdź wcześniej warunki przejazdu w Serwisie dla kierowców na stronie  www.gddkia.gov.pl lub telefonicznie pod nr 32 25 96 706 w Punkcie Informacji Drogowej Oddziału GDDKiA w Katowicach oraz całodobowej informacji drogowej 19 111.
  • Zaplanuj dłuższy czas przejazdu tym odcinkiem drogi, weź pod uwagę, że jazda w korku przyspieszy odczucie zmęczenia i może wpływać na czas Twojej reakcji.

Źródło: Materiały prasowe GDDKiA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA