| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Perypetie autostrady A4

Perypetie autostrady A4

Dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Kaczor, poinformował, iż autostrada A4 na odcinku od Rzeszowa do granicy państwa będzie oddana pod koniec 2012. Oznacza to, że przed turniejem Euro 2012 autostrada nie będzie przejezdna.

- Robimy wszystko tam, gdzie jest to możliwe, żeby można było ją uzyskać. Na pewno od Rzeszowa do Jarosławia takiej przejezdności nie da się zrobić – tłumaczył Wiesław Kaczor na konferencji prasowej w laboratorium drogowym GDDKiA w Rudnej Wielkiej.

Według Kaczora przyczyną opóźnień jest m.in. konieczność ochrony jednego gatunku żab, co uniemożliwiło prowadzenie prac wykonawcy tego odcinka, Polimex-Mostostalowi. Kolejną z przyczyn jest niedostateczna mobilizacja wykonawcy.

Zobacz też: Jubileusz Dacii Duster

Na mecze do Lwowa kibice będą latać samolotami, a nie jeździć samochodami – twierdzi dyrektor GDDKiA.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, zaznaczył, że w województwie podkarpackim rząd buduje ponad 160 km autostrady.

- Nie wszystko uda się zakończyć w terminie. Nie miałem wpływu na powodzie, które paraliżowały prace w ubiegłym roku. Jeśli wykonawcy wystosują roszczenia, to my, uwzględniając realne wydarzenia, które usprawiedliwiają przedłużenie terminu, je zaakceptujemy. Wykonawcy obecnie wykorzystują dobrą pogodę, pracują na dwie i trzy zmiany, aby nadrobić opóźnienia. Czy uda im się zredukować opóźnienia i wykonać pracę w terminie? Nie wiem. Jestem optymistą - mówił Grabarczyk, który w Leżajsku (Podkarpackie) wziął udział w rozpoczęciu budowy obwodnicy tego miasta.

Zobacz też: IAA Frankfurt rusza już w czwartek

Pocieszającym jest fakt, że na odcinku autostrady od Rzeszowa na zachód prace są zaawansowane i powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Autostrada A4 będzie przebiegać od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dyrektor GDDKiA twierdzi, że na mecze do Lwowa kibice będą latać samolotami, a nie jeździć samochodami. Fot. Fotolia
Dyrektor GDDKiA twierdzi, że na mecze do Lwowa kibice będą latać samolotami, a nie jeździć samochodami. Fot. Fotolia

Serwis Inforlex RODO 3 m-ce + książka RODO dla samorządu i administracji198.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK