| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Perypetie autostrady A4

Perypetie autostrady A4

Dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Kaczor, poinformował, iż autostrada A4 na odcinku od Rzeszowa do granicy państwa będzie oddana pod koniec 2012. Oznacza to, że przed turniejem Euro 2012 autostrada nie będzie przejezdna.

- Robimy wszystko tam, gdzie jest to możliwe, żeby można było ją uzyskać. Na pewno od Rzeszowa do Jarosławia takiej przejezdności nie da się zrobić – tłumaczył Wiesław Kaczor na konferencji prasowej w laboratorium drogowym GDDKiA w Rudnej Wielkiej.

Według Kaczora przyczyną opóźnień jest m.in. konieczność ochrony jednego gatunku żab, co uniemożliwiło prowadzenie prac wykonawcy tego odcinka, Polimex-Mostostalowi. Kolejną z przyczyn jest niedostateczna mobilizacja wykonawcy.

Zobacz też: Jubileusz Dacii Duster

Na mecze do Lwowa kibice będą latać samolotami, a nie jeździć samochodami – twierdzi dyrektor GDDKiA.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, zaznaczył, że w województwie podkarpackim rząd buduje ponad 160 km autostrady.

- Nie wszystko uda się zakończyć w terminie. Nie miałem wpływu na powodzie, które paraliżowały prace w ubiegłym roku. Jeśli wykonawcy wystosują roszczenia, to my, uwzględniając realne wydarzenia, które usprawiedliwiają przedłużenie terminu, je zaakceptujemy. Wykonawcy obecnie wykorzystują dobrą pogodę, pracują na dwie i trzy zmiany, aby nadrobić opóźnienia. Czy uda im się zredukować opóźnienia i wykonać pracę w terminie? Nie wiem. Jestem optymistą - mówił Grabarczyk, który w Leżajsku (Podkarpackie) wziął udział w rozpoczęciu budowy obwodnicy tego miasta.

Zobacz też: IAA Frankfurt rusza już w czwartek

Pocieszającym jest fakt, że na odcinku autostrady od Rzeszowa na zachód prace są zaawansowane i powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Autostrada A4 będzie przebiegać od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dyrektor GDDKiA twierdzi, że na mecze do Lwowa kibice będą latać samolotami, a nie jeździć samochodami. Fot. Fotolia
Dyrektor GDDKiA twierdzi, że na mecze do Lwowa kibice będą latać samolotami, a nie jeździć samochodami. Fot. Fotolia

E-urząd Cyfrowe usługi publiczne. Poradnik dla administracji i przedsiębiorców (książka)79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »