| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Elektronika/Elektryka > Usterka mechanizmu otwierania dachu w Mercedesie SLK

Usterka mechanizmu otwierania dachu w Mercedesie SLK

Problemy z mechanizmem otwierania dachu zdarzają się często w Mercedesie SLK. Na szczęście nie jest to usterka, której wyeliminowanie wiąże się z wymianą całego mechanizmu oraz dużymi kosztami.

Podstawowy problem stanowią linki uwalniające zabezpieczenia dachu. Mogą być za luźne, co powoduje, że mechanizm nie pracuje jak należy. 

Trzeba wówczas zdjąć obudowę i za pomocą dobranego klucza naciągnąć linki. Jeśli to nie pomoże, sprawdzamy poziom oleju w siłownikach otwierających dach. Czasem należy wymienić ten olej, ale zdarza się to rzadko. Powodem usterki może być równie dobrze zapowietrzenie się pomp. Każda z nich ma specjalny regulator do odpowietrzania. Należy tylko mieć klucz imbusowy, za którego pomocą wyeliminujemy taki problem.

Zobacz również: Jak wymienić koło?

Często przy otwieraniu dachu cała sekwencja szwankuje zaraz po jego uchyleniu. Blokują się szyby, pokrywa bagażnika otwiera się tylko kilka centymetrów, pompy wydają dziwne dźwięki, a kontrolka otwierania dachu tylko mruga.

Kolejnym elementem do sprawdzenia jest przekaźnik w module, który można wymienić samemu lub wymontować moduł i oddać go w ręce specjalisty, by zajął się jego wylutowaniem i wlutowaniem.
Można również sprawdzić napięcie we wszystkich przewodach. Jeśli jest niewłaściwe, oznacza to, że nastąpiło uszkodzenie jednego z przewodów.

Zobacz również: Jak przygotować auto do samodzielnych napraw?

Ostatnimi elementami, jakie możemy sprawdzić, są bezpieczniki. Często jest tak, że typowa rzecz jest sprawdzana na końcu. W przypadku takiego przeoczenia powinniśmy liczyć się z usłyszeniem jak najgorszej diagnozy w autoryzowanym serwisie. W wyniku poniesionych kosztów na pewno następnym razem będziemy pamiętać, by sprawdzić wszystkie szczegóły. Dobrze również mieć zaprzyjaźniony warsztat mechaniczny, w którym specjaliści pomogą nam wyeliminować uporczywą usterkę.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »