| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Praca w logistyce: Zatrudnieni chcą zmieniać pracodawcę

Praca w logistyce: Zatrudnieni chcą zmieniać pracodawcę

Ponad 70 proc. z 300 respondentów myśli o zmianie pracy w tym roku - wynika z sondy portalu Pracujwlogistyce.pl.

Na pytanie: Czy zamierzasz zmienić pracę w tym roku? w sondzie portalu Pracujwlogistyce.pl, ponad 70 proc. z 300 respondentów odpowiedziało, że "tak" - myśli o zmianie pracy w tym roku. W tej grupie 30 proc. zdecydowana jest na zmianę pracy. Kolejne 40proc. rozważa taką zmianę, jeśli otrzymałoby ofertę pracy.

Oznacza to, że coraz więcej osób z chęcią zmieniłoby pracodawcę, ale w ramach branży TSL.

Pocieszające jest to, że tylko 9,5proc. badanych myśli o przejściu do innej branży, bo ich zdaniem praca w usługach TSL jest niepewna, albo mało płatna, albo mało rozwojowa. Jednakże grupa te nie poszukuje nowej pracy czynnie, lecz biernie, oczekując na propozycje ciekawych ofert.

Wśród ludzi pracujących w logistyce większość to specjaliści, których podaż na rynku jest nadal mniejsza niż potrzeby pracodawców na ich zatrudnienie, np. spedytorzy, managerowie operacyjni, kreatorzy łańcuchów dostaw, czy też kierowcy

Praca w logistyce

Nawet sytuacja kryzysowa i niepewność gospodarcza, w czasie której raczej pracownicy podchodzą ostrożnie do zmiany miejsca zatrudnienia, nie odstrasza ludzi z branży TSL.

Tylko niecałe 6proc. czeka na dalsze wydarzenia w gospodarce i od tego uzależnia decyzję o zmianie miejsca pracy, a 5proc. w ogóle nie zastanawia się nad zmianami.
- Sektor usług TSL należy do branż, w których zarobki są na jednym z niższych poziomów.

Więc każdy szuka i oczekuje lepiej płatnej pracy, zwłaszcza że wszystko wokół drożeje. Moim zdaniem w drugim i trzecim kwartale tego roku można spodziewać się zwiększonej migracji pracowników w firmach TSL, niestety łącznie z wyjściem poza rynek pracy w logistyce - komentuje Beata Trochymiak wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl

Tylko 12,5proc. biorących udział w sondzie Pracujwlogistyce.pl, zdecydowanie nie zamierza szukać i zmieniać pracy. To mała grupa jak na tak duży rynek pracy, więc pracodawcy będą musieli zmierzyć się z problemem migracji pracowników i dołożyć starań aby zatrzymać wykwalifikowaną kadrę.

Wyniki sondy oraz komentarz eksperta na temat badania na stronie: www.pracujwlogistyce.pl

(źr. Pracujwlogistyce.pl)

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »