| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Apreo Logistics na wysokim miejscu w badaniu Najlepsi Pracodawcy

Apreo Logistics na wysokim miejscu w badaniu Najlepsi Pracodawcy

Firma Apreo Logistics zajęła 4 miejsce (pierwsze w sektorze TSL) w badaniu zaangażowania pracowników przeprowadzonym przez Aon Hewitt.

Wynik, na podstawie którego powstał raport, obejmował ocenę kultury organizacyjnej, satysfakcji pracowników, jakości relacji HR, strategii inwestycji w zespół i standardów kadry zarządzającej.

O co chodzi w badaniu

Obok wyłonienia Najlepszych Pracodawców, badanie to pomaga ocenić, w jakim stopniu dana organizacja wykorzystuje swój kapitał ludzki w generowaniu wyników biznesowych. Co ciekawe, choć pracownicy zaangażowani wypracowują więcej zysku operacyjnego, to niekoniecznie są lepiej opłacani.

Średnie wynagrodzenie wśród Najlepszych Pracodawców jest takie samo, jak w pozostałych firmach, ale pracownicy oceniają je o 20 punktów procentowych wyżej.

Apreo Logistics ma za sobą rok bardzo ważnych zmian, ważnych zarówno z punktu widzenia pozycji rynkowej firmy, jak i struktury zespołu. W wyniku przeprowadzonej w grudniu 2010 roku akwizycji spółek z Grupy Equus Apreo samo zmieniło się w Grupę z ponad 300 pracownikami.

- Talent do przeprowadzania przejęć i łączenia oddzielnych organizmów operacyjnych to jedno, a zbudowanie ponownie zespołu, w którym ludzie mają do siebie zaufanie i rozumieją swoją rolę oraz znaczenie zachodzących z ich udziałem zmian to drugie. – mówi Arkadiusz Glinka, prezes zarządu Apreo Logistics. - Wysoki standard pracy z ludźmi wymaga ciągłej i systematycznej pracy. Obecność Apreo w rankingu Najlepsi Pracodawcy 2011 to dowód otwartości na oceny i ciągłej chęci poprawiania się.

- Mamy tak ambitne cele, że byłoby głupotą nie dbać o atmosferę w pracy i nie słuchać opinii na swój temat. – dodaje Arkadiusz Glinka.

Jak wynika z badania, firmy z grona Najlepszych Pracodawców konsekwentnie utrzymują wysoką przewagę nad rynkiem, wyprzedzając średni poziom zaangażowania pracowników aż o 30%.

Reprezentacja firm logistycznych, które wzięły udział w badaniu to tylko 4% wszystkich uczestników.

Apreo Logistics to operator logistyczny świadczący usługi w zakresie logistyki magazynowej, usług przewozowych całopojazdowych i częściowych, spedycji morskiej i lotniczej, przewozu materiałów sypkich, chłodniczych, płynnych oraz artykułów spożywczych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK