| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Stres, a prowadzenie pojazdu

Stres, a prowadzenie pojazdu

Zestresowany kierowca popełnia błędy, które mogą być tragiczne w skutkach. Każdy fleet manager powinien mieć to na uwadze i dbać o to, by kierowcy samochodów firmowych prowadzili je w jak najmniejszym napięciu.

Według danych przytoczonych w informacji Szkoły Jazdy Renault, prowadzenie samochodu może być aż o 33% bardziej stresujące niż jazda komunikacją miejską.

Rzeczywiście kierowca prowadzący samochód w gęstym ruchu miejskim odczuwa napięcie związane z niebezpieczną czynnością, jaką jest prowadzenie pojazdu. To głównie ze strachu kierowcy tak łatwo wpadają w furię w przypadku, gdy ktoś np. zajedzie im drogę. Wzmożony zagrożeniem życia stres, zwłaszcza u słabszych psychicznie jednostek powoduje nagły wzrost agresji. Ale stres dopada prowadzących pojazdy z o wiele bardziej błahych powodów.

Jedną z najczęstszych przyczyn stresu jest pośpiech. Bez względu na to, czy jedziemy do pracy czy pędzimy na umówione spotkanie, jeżeli mamy w zapasie mało czasu jesteśmy zestresowani. Tę przyczynę wzmożonego napięcia najłatwiej rozładować wyjeżdżając do pracy lub na spotkanie wcześniej. Banał, ale sprawi że nasze życie stanie się o wiele bardziej komfortowe.

Stres związany z niepotrzebnym pośpiechem kierowców równie łatwo eliminują renomowane firmy transportowe odpowiednio planując trasę i czas wyjazdu kierowcy, a także zmieniając system rozliczeń z kierowcami np. nie premiując wcześniejszych przyjazdów, czy opłacając kierowców według stawki za godzinę pracy.

W większości przypadków kierowcy stresują się niepotrzebnie, np. każdego dnia stając na tej samej ulicy w korku choć wiedzą, że jak zwykle w tym korku utkną. W takich sytuacjach warto uświadomić sobie absurdalne zachowanie i wziąć głęboki oddech. A ponadto ograniczyć stres innym bezwzględnie przestrzegając zasad kultury na drodze.

Tekst: Tomasz Korniejew, źródło: Materiały prasowe Szkoły Jazdy Renault

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »