REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stres, a prowadzenie pojazdu

Zestesowany kierowca to kierowca, który popełnia masę błędów.
Zestesowany kierowca to kierowca, który popełnia masę błędów.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Zestresowany kierowca popełnia błędy, które mogą być tragiczne w skutkach. Każdy fleet manager powinien mieć to na uwadze i dbać o to, by kierowcy samochodów firmowych prowadzili je w jak najmniejszym napięciu.

Według danych przytoczonych w informacji Szkoły Jazdy Renault, prowadzenie samochodu może być aż o 33% bardziej stresujące niż jazda komunikacją miejską.

REKLAMA

Rzeczywiście kierowca prowadzący samochód w gęstym ruchu miejskim odczuwa napięcie związane z niebezpieczną czynnością, jaką jest prowadzenie pojazdu. To głównie ze strachu kierowcy tak łatwo wpadają w furię w przypadku, gdy ktoś np. zajedzie im drogę. Wzmożony zagrożeniem życia stres, zwłaszcza u słabszych psychicznie jednostek powoduje nagły wzrost agresji. Ale stres dopada prowadzących pojazdy z o wiele bardziej błahych powodów.

Jak ograniczyć stres za kierownicą?

REKLAMA

Jedną z najczęstszych przyczyn stresu jest pośpiech. Bez względu na to, czy jedziemy do pracy czy pędzimy na umówione spotkanie, jeżeli mamy w zapasie mało czasu jesteśmy zestresowani. Tę przyczynę wzmożonego napięcia najłatwiej rozładować wyjeżdżając do pracy lub na spotkanie wcześniej. Banał, ale sprawi że nasze życie stanie się o wiele bardziej komfortowe.

Stres związany z niepotrzebnym pośpiechem kierowców równie łatwo eliminują renomowane firmy transportowe odpowiednio planując trasę i czas wyjazdu kierowcy, a także zmieniając system rozliczeń z kierowcami np. nie premiując wcześniejszych przyjazdów, czy opłacając kierowców według stawki za godzinę pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak zwalczyć stres za kierownicą?

W większości przypadków kierowcy stresują się niepotrzebnie, np. każdego dnia stając na tej samej ulicy w korku choć wiedzą, że jak zwykle w tym korku utkną. W takich sytuacjach warto uświadomić sobie absurdalne zachowanie i wziąć głęboki oddech. A ponadto ograniczyć stres innym bezwzględnie przestrzegając zasad kultury na drodze.

Tekst: Tomasz Korniejew, źródło: Materiały prasowe Szkoły Jazdy Renault

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA