| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Nowe usługi na rynku pocztowym. Przykład Power Post

Nowe usługi na rynku pocztowym. Przykład Power Post

Do niedawna polscy przedsiębiorcy i instytucje skazane były na usługi narodowego operatora - Poczty Polskiej. Na rynku pojawiają się już wyspecjalizowane firmy oferujące kompleksową usługę korespondencji. Na czym polega i czy warto się nią zainteresować?

Sytuacja na rynku pocztowym - na którym przez wiele lat monopolistyczne rządy sprawowała Poczta Polska – sprawiła, że nie tylko duże instytucje i średniej wielkości przedsiębiorcy, ale też klienci indywidualni – zmuszeni byli do korzystania z jedynej, dostępnej na rynku oferty operatora narodowego.

Niewydolność instytucjonalna poczty oraz mało konkurencyjna i nieadekwatna do potrzeb sektora B2B i B2C oferta rynkowa monopolisty – przyzwyczajonego dotychczas do braku konkurencji – przyczyniła się paradoksalnie do powstania alternatywnych firm, świadczących zbliżone, ale znacznie bardziej zaawansowane usługi. Rozwój nowych technologii – a co za tym idzie, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynku usług pocztowych – spowodowały, że firmy zaczęły szukać alternatywnych sposobów nadawania korespondencji.

Zlecenie korespondencji pocztowej na zewnątrz

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem w przypadku firm i instytucji jest zlecenie obsługi korespondencji zewnętrznym, wyspecjalizowanym w tym zakresie podmiotom.

Wybór najlepszego operatora uzależniony jest z kolei zaledwie od czterech czynników: czasu, zasobów finansowych i kadrowych oraz bezpieczeństwa realizacji zlecenia.
Każdy doświadczony menedżer zdaje sobie sprawę, że tylko łączne spełnienie tych czterech kryteriów przesądzać może o skutecznej realizacji celów przedsiębiorstwa. Dlatego z biznesowego punktu widzenia wybór odpowiedniego operatora – gwarantującego profesjonalny outsourcing usług pocztowych – jest kwestią strategiczną.

Prekursorem na polskim rynku w zakresie technologicznego usprawniania procesu doręczania listów, umów czy też faktur jest bez wątpienia spółka Mass Mailing Integrated. Usługa Power Post, którą oferuje – bazująca na systemie poczty hybrydowej – z pewnością zrewolucjonizuje ten segment polskiego rynku.

Power Post umożliwia natychmiastową wysyłkę dokumentów generowanych na komputerze z dostępem do Internetu, bez potrzeby tracenia czasu na drukowanie, kopertowanie, adresowanie i wizyty na poczcie. Jest to aktualnie najbardziej efektywne czasowo, jak też finansowo rozwiązanie łączące zalety poczty e-mail, wykorzystując przy tym najbardziej funkcjonalne elementy tradycyjnych usług pocztowych. Dlatego dzięki Power Post list, umowa czy faktura wysłana prosto z komputera szybko i sprawnie dotrze do adresata w tradycyjnej, papierowej formie.

W biznesie wygrywa ten, kto umie korzystać ze wszystkich dostępnych środków przy założeniu ich efektywności czasowej i finansowej. Mocną stroną zewnętrznych firm – specjalizujących się w outsourcingu usług pocztowych – jest przede wszystkim profesjonalne zaplecze technologiczne i wyszkolona kadra oraz fachowa obsługa logistyczna.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK