| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Jak najłatwiej pozyskać zlecenie transportu?

Jak najłatwiej pozyskać zlecenie transportu?

Mikro i małe przedsiębiorstwa często mają kłopot ze sprawnym pozyskaniem klientów na usługi transportowe. Tymczasem pozyskanie klientów ułatwiają giełdy transportowe.

Na polskim rynku transportowym wciąż funkcjonuje ponad 130 tysięcy firm. Zróżnicowana branża i jej rozdrobnienie nie sprzyjają konsolidacji i wprost przekładają się na kondycję wielu przewoźników, co negatywnie wpływa na jakość i standard świadczonych usług. Dla wielu małych i  średnich przewoźników jedną z najskuteczniejszych form pozyskiwania nowych klientów i rozszerzania zasięgu swojej oferty są giełdy transportowe. To prosty sposób na zdobycie nowych zleceń - zgłaszając wolne pojazdy można być pewnym, że będą one w pełni wykorzystane. Z kolei giełdy kojarząc firmy spedycyjne i produkcyjne z jednej, a firmy transportowe z drugiej strony, wdrażają coraz więcej nowoczesnych rozwiązań takich jak podgląd on-line pozycji pojazdu na mapie za pomocą systemów telematycznych.

Zobacz też: Refaktura usługi transportu międzynarodowego - stawka VAT

Jak korzystne dla zlecających przewozy jest współdziałanie giełdy zleceń oraz dostawcy usług telematycznych możemy zaobserwować na przykładzie współpracy  firmy AutoGuard S.A., czołowego dostawcy systemów lokalizacji i zarządzania flotą oraz największych europejskich giełd transportowych takich jak TimoCom i Trans.eu. Jak w praktyce odbywa się takie współdziałanie i co z tego wynika?
Klienci AutoGuard, którzy dzięki platformie AutoControl na co dzień monitorują swój tabor (łącznie zasięg systemu obejmuje ponad 25 tys. pojazdów) mogą dzięki platformie TimoCom  oraz Trans.eu wystawiać wolne pojazdy na giełdzie. Co jednak zapewnia przewagę Klientom AutoGuard nad innymi firmami obecnymi na giełdzie?

Zobacz też: Przyszłość rynku transportowego to konsolidacja?

Odpowiedź jest prosta – mówi Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A. – Nasi Klienci już podczas wprowadzania pojazdu na giełdę mogą zaznaczyć, że udostępniają je dla trackingu, co zapewnia im przewagę nad firmami konkurencyjnymi, które nie posiadają systemu monitorowania pojazdów. Dla Zlecających przewóz ładunku niezwykle ważną funkcjonalnością jest bowiem możliwość jego śledzenia.
Użytkownicy giełdy TimoCom częściej zlecają przewozy firmom wyposażonym w system telematyczny dlatego Klienci AutoGuard już na starcie zapewniają sobie większą konkurencyjność. Możliwość zlokalizowania ładunku z giełdy przekłada się wprost na znaczący wzrost liczby zleceń i zapewnienie sobie silniejszej i stabilnej pozycji na rynku.

Źródło: Materiały prasowe AutoGuard S.A.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK