| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Business Process Reengineering - co to jest i kiedy się go stosuje?

Business Process Reengineering - co to jest i kiedy się go stosuje?

Zgodnie z klasyczną definicją reinżynierii procesów biznesowych (Business Process Reengineering) powinny one podlegać całościowej analizie w celu przełomowej poprawy krytycznych dla firmy miar.

Przeprojektowanie łańcucha dostaw może zapewnić wiele korzyści. Mogą one dotyczyć luk między stanem pożądanym a rzeczywistym. Najważniejsze jest, aby organizacja, która przeprowadza proces reinżynierii, potrafiła zdefiniować cel i pożądany stan.
Outsourcing stał się bardzo popularny z wielu powodów. Korzyści, jakie oferuje, są różnorakie. W wielu przypadkach wykorzystanie rozwiązań outsourcingowych pozwala skoncentrować się na podstawowej działalności firmy, wykorzystującej swoje know how i kompetencje. W wielu przypadkach jest to rozwiązanie dużo bardziej efektywne kosztowo i zapewniające wysoką elastyczność. W obecnej sytuacji rynkowej outsourcing pozwala uzyskiwać przewagę konkurencyjną, a dla niektórych firm jest to rozwiązanie, które de facto zapewnia możliwość przetrwania trudnych czasów. Wybór modelu zarządzania łańcuchem dostaw oraz wykorzystywanych w procesie zasobów musi zawsze odpowiadać zdefiniowanym przez firmę potrzebom, prowadzić do realizacji celu i współgrać ze wszystkim procesami w ramach przedsiębiorstwa. Osoby odpowiedzialne za każdą zmianę, bez względu na to czy jest to drobna korekta czy też całościowa reinżynieria procesu, muszą dostrzegać wpływ jaki ich decyzja może mieć na funkcjonowanie firmy.

Tekst przygotowany przez ekspertów TNT Express

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK