| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Transport szkła akrylowego

Transport szkła akrylowego

Transport szkła akrylowego do pierwszego Oceanarium w Polsce został zrealizowany w połowie maja. Będzie to największe Oceanarium w Europie.

W połowie maja firma Fracht FWO Polska dostarczyła ostatnią partię szklanych akryli do Wrocławskiego Zoo. Na niemal dwóch hektarach powstaje tam pierwsze w Polsce i największe w Europie Oceanarium.

Ze szklanych tafli dostarczonych przez firmę Fracht FWO Polska zostanie wybudowany podwodny, przezroczysty tunel, dzięki któremu zwiedzający będą mogli bezpiecznie zobaczyć mieszkańców wód afrykańskich i okołoafrykańskich.

Szkło akrylowe jest ładunkiem bardzo ciężkim i zarazem bardzo delikatnym. Przewożone tafle ze szkła akrylowego charakteryzowały się różnymi rozmiarami, największe miały 12 metrów długości i aż 4,5 metra wysokości. Ze względu na te nietypowe wymiary akryle zostały przewiezione na specjalnych kontenerach typu flat rack stosowanych do transportu ładunków ponadgabarytowych. Konieczne było uzyskanie odpowiednich pozwoleń na przewóz, a w przypadku jednej z dostaw, niezbędny okazał się także pilotaż przesyłki. W gestii firmy Fracht FWO Polska była również współpraca z organami celnymi. Wszystkie te operacje logistyczne zostały wykonane z należytą starannością i precyzją.

Ze względu na swoją tematykę, nowoczesny kompleks złożony z licznych akwariów, zbiorników wodnych oraz basenów stanowić będzie atrakcję turystyczną unikatową w skali światowej. Firma Fracht FWO Polska wyraża zadowolenie, z faktu iż miała możliwość dostarczyć elementy do jego budowy.

Źródło: Materiały prasowe Fracht FWO Polska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK