| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Transport szkła akrylowego

Transport szkła akrylowego

Transport szkła akrylowego do pierwszego Oceanarium w Polsce został zrealizowany w połowie maja. Będzie to największe Oceanarium w Europie.

W połowie maja firma Fracht FWO Polska dostarczyła ostatnią partię szklanych akryli do Wrocławskiego Zoo. Na niemal dwóch hektarach powstaje tam pierwsze w Polsce i największe w Europie Oceanarium.

Ze szklanych tafli dostarczonych przez firmę Fracht FWO Polska zostanie wybudowany podwodny, przezroczysty tunel, dzięki któremu zwiedzający będą mogli bezpiecznie zobaczyć mieszkańców wód afrykańskich i okołoafrykańskich.

Szkło akrylowe jest ładunkiem bardzo ciężkim i zarazem bardzo delikatnym. Przewożone tafle ze szkła akrylowego charakteryzowały się różnymi rozmiarami, największe miały 12 metrów długości i aż 4,5 metra wysokości. Ze względu na te nietypowe wymiary akryle zostały przewiezione na specjalnych kontenerach typu flat rack stosowanych do transportu ładunków ponadgabarytowych. Konieczne było uzyskanie odpowiednich pozwoleń na przewóz, a w przypadku jednej z dostaw, niezbędny okazał się także pilotaż przesyłki. W gestii firmy Fracht FWO Polska była również współpraca z organami celnymi. Wszystkie te operacje logistyczne zostały wykonane z należytą starannością i precyzją.

Ze względu na swoją tematykę, nowoczesny kompleks złożony z licznych akwariów, zbiorników wodnych oraz basenów stanowić będzie atrakcję turystyczną unikatową w skali światowej. Firma Fracht FWO Polska wyraża zadowolenie, z faktu iż miała możliwość dostarczyć elementy do jego budowy.

Źródło: Materiały prasowe Fracht FWO Polska

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

MotoKariera

Kariera w motoryzacji na najwyższym biegu!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK