| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > PKP Cargo: Pociąg z Chin do Niemiec w 16 dni

PKP Cargo: Pociąg z Chin do Niemiec w 16 dni

Niespełna 16 dni potrzebował pociąg z kontenerami na dotarcie z Chin do Niemiec, po przebyciu trasy o długości blisko 11 tys. km. Na terenie Polski i Niemiec pociąg prowadzony był na licencji PKP Cargo.

Był to pierwszy, pilotażowy przewóz kontenerów nadanych w Chinach, a kierowanych dla klientów z Europy Zachodniej, zrealizowany przy udziale PKP CARGO. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach współpracy PKP CARGO z firmą ERS Railways (która dostarczyła lokomotywę i wagony), na zlecenie dużego europejskiego operatora logistycznego.

Nowy produkt ma stanowić konkurencję dla transportu morskiego, przy wykorzystaniu którego obecnie realizowane są transporty towarów (w tym kontenerów) z Chin.
Pociąg z 41 kontenerami wyruszył z Chin w dniu 10 września br. W dniu 24 września w godzinach popołudniowych przesyłka dotarła do Małaszewicz, gdzie kontenery zostały przeładowane na wagony normalnotorowe na terenie Centrum Logistycznego Małaszewicze (Spółka wchodząca w skład Grupy PKP CARGO LOGISTICS).

Następnego dnia około godziny 3:00 pociąg wyruszył z Małaszewicz, by po zaledwie 25 godzinach dotrzeć do stacji docelowej Rheinhausen (koło Duisburga) na terenie Niemiec. W sumie pociąg przebył trasę o długości ok. 10 700 km w niecałe 16 dni.

Przewóz na terenie Polski i Niemiec został zrealizowany przez PKP CARGO jako przewoźnika, z wykorzystaniem taboru firmy ERS Railways (m.in. lokomotywy E189 firmy Siemens – identycznej jak lokomotywy, którymi dysponuje PKP Cargo).

Przewóz odbył się zgodnie z założeniami. Wielu klientów wyraziło zainteresowanie nowo oferowanym produktem, deklarując ze swojej strony towar do nadania.
Produkt stanowi konkurencję dla transportu morskiego – szczególnie pod względem czasu przewozu towarów oraz warunków klimatycznych, z którymi należy się liczyć podczas transportu morskiego. 

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony klientów, kolejne przewozy tego typu będą realizowane już w październiku br.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »