| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia, operator specjalizujący się w przewozie chemii płynnej, w pierwszym półroczu 2012 wygenerowała 25,02 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Jest to 50 % wzrost w stosunku do I półrocza 2011 r. Nieco gorzej z zyskiem. Spadł o blisko 12 proc.

– „Warto również zwrócić uwagę, iż przeprowadzone inwestycje zmieniły nieco strukturę wyniku finansowego Spółki. Podstawowy miernik efektywności, jakim jest EBITDA, rośnie zgodnie z oczekiwaniami, podczas gdy na wysokość zysku netto wpływ zaczęła wywierać zwiększona kwota amortyzacji” – dodał Krzysztof Luks, Dyrektor Finansowy Trans Polonia SA.

I półrocze 2012 r.

Przychody ze sprzedaży: 25 023 000 zł

EBITDA: 2 436 000 zł

Zysk netto: 1 690 000 zł

I półrocze 2011 r.

Przychody ze sprzedaży: 16 497 000 zł

EBITDA: 2 189 000 zł

Zysk netto: 1 919 000 zł

Znaczący wpływ na odnotowaną dynamikę wzrostu miało zwiększenie ilości przewozów szerokiej gamy produktów z kategorii płynnych ładunków chemicznych. Realizacja usługi transportowej chemii płynnej, wykonywana była zarówno transportem kołowym, jak również w ramach transportu intermodalnego, przy wykorzystaniu transportu kolejowego i morskiego.

W segmencie transportu kołowego płynnych ładunków chemicznych Spółka wygenerowała 10,37 mln zł przychodu ze sprzedaży.
Z pewnością siłą napędową przyszłych wyników finansowych pozostanie wyjątkowy wzrost sprzedaży w segmencie przewozów płynnych ładunków chemicznych, którego spodziewać się można również w kolejnych miesiącach 2012 r.

W celu zapewnienia zdolności finansowania dalszego rozwoju i wzmocnienia struktury pasywów kapitałami własnymi, w pierwszym półroczu br. Spółka zdecydowała się przeprowadzić kolejną emisję akcji. W ramach tej emisji inwestorzy objęli łącznie 580 tys. akcji serii E i F. Cena sprzedaży akcji obu emisji wynosiła 8,5 zł za jedną akcję, co oznacza, iż łączna wartość oferty wyniosła 4,93 mln zł. Kapitał pozyskany z emisji akcji znacząco wzmocni sytuację finansową firmy, co przełoży się na istotną poprawę jej dalszych wyników finansowych.

Trans Polonia

Trans Polonia S.A. działa w obszarze transportu i logistyki płynnych surowców chemicznych. W zakresie świadczonych usług współpracuje z czołowymi krajowymi i międzynarodowymi producentami chemikaliów oraz mniejszymi zakładami przerabiającymi produkty, które przewozi Spółka, jak również z firmami transportowymi na zasadzie aranżowania i nadzoru nad realizacją zleceń transportowych.

Obecnie Trans Polonia kooperuje z ponad 100 podmiotami z całej Europy. Spółka dystrybuuje swoje usługi za pośrednictwem rozbudowanej siatki kontaktów handlowych, z uwzględnieniem swoich zagranicznych biur. 

Od listopada 2010 roku akcje Spółki notowane są na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK