| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > ATS buduje Centrum Logistyczne w Zamościu

ATS buduje Centrum Logistyczne w Zamościu

Ponad 55 mln zł będzie kosztowało Centrum Logistyczno Serwisowe budowane przez spółkę ATS w Zamościu (Lubelskie) przy szerokotorowej linii kolejowej. Prace mają zakończyć się za rok.

Toruńska spółka ATS zajmuje się handlem wyrobami hutniczymi. Jej nowy terminal do przeładunku, przeróbki i uszlachetniania stali w Zamościu powstaje etapami. - To świadomy wybór. Miało to na celu jak najszybsze uruchomienie tych elementów inwestycji, które są najpotrzebniejsze do prawidłowego funkcjonowania firmy - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu ATS Marcin Witczak.

- Już dziś ATS to pierwsze duże centrum serwisowe ulokowane przy szerokim torze - dodał Witczak.

W Zamościu zakończono budowę bocznicy kolejowej długości 350 metrów, którą wagony będą podjeżdżały bezpośrednio pod nowe suwnice. Obok, w zmodernizowanej hali, którą ATS kupił trzy lata temu, ustawiona została linia technologiczna do cięcia stali. Przeładunki w nowym obiekcie rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca tego roku.

- Zrealizowane już inwestycje kosztowały około 20 mln zł - powiedział przedstawiciel ATS w Zamościu Piotr Walus.

Nowe hale i pracownicy

W lecie ruszą prace przy kolejnych obiektach. Powstaną dwie nowe hale. W jednej hali staną urządzenia do obróbki chemicznej blachy w celu podniesienia jej jakości oraz cięcia. Druga hala
będzie przeznaczona na magazyn.

- Inwestycje pozwolą na zwiększenie możliwości przeładunkowych do miliona ton stali rocznie. 400 tys. ton stali rocznie będzie mogło być w Zamościu przetwarzane - poinformował Walus.

- Obecnie ATS zatrudnia w Zamościu 25 osób; po zakończeniu inwestycji liczba pracowników zwiększy się do 70 osób - dodał Walus.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 55 mln zł. Spółka otrzymała na jej realizację 30 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Spółka ATS działa od 1998 r. Jak sama podaje, jest głównym importerem na polski rynek wyrobów walcowanych z hut w Mołdawii, Ukrainie, Rosji, Białorusi i Turcji, współpracuje też z kontrahentami w Chinach i Indiach. Swoje produkty sprzedaje na 30 rynkach świata.

(PAP)

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Spółki z Górnej Półki

Blog o spółce z o.o. i S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK