| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > ATS buduje Centrum Logistyczne w Zamościu

ATS buduje Centrum Logistyczne w Zamościu

Ponad 55 mln zł będzie kosztowało Centrum Logistyczno Serwisowe budowane przez spółkę ATS w Zamościu (Lubelskie) przy szerokotorowej linii kolejowej. Prace mają zakończyć się za rok.

Toruńska spółka ATS zajmuje się handlem wyrobami hutniczymi. Jej nowy terminal do przeładunku, przeróbki i uszlachetniania stali w Zamościu powstaje etapami. - To świadomy wybór. Miało to na celu jak najszybsze uruchomienie tych elementów inwestycji, które są najpotrzebniejsze do prawidłowego funkcjonowania firmy - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu ATS Marcin Witczak.

- Już dziś ATS to pierwsze duże centrum serwisowe ulokowane przy szerokim torze - dodał Witczak.

W Zamościu zakończono budowę bocznicy kolejowej długości 350 metrów, którą wagony będą podjeżdżały bezpośrednio pod nowe suwnice. Obok, w zmodernizowanej hali, którą ATS kupił trzy lata temu, ustawiona została linia technologiczna do cięcia stali. Przeładunki w nowym obiekcie rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca tego roku.

- Zrealizowane już inwestycje kosztowały około 20 mln zł - powiedział przedstawiciel ATS w Zamościu Piotr Walus.

Nowe hale i pracownicy

W lecie ruszą prace przy kolejnych obiektach. Powstaną dwie nowe hale. W jednej hali staną urządzenia do obróbki chemicznej blachy w celu podniesienia jej jakości oraz cięcia. Druga hala
będzie przeznaczona na magazyn.

- Inwestycje pozwolą na zwiększenie możliwości przeładunkowych do miliona ton stali rocznie. 400 tys. ton stali rocznie będzie mogło być w Zamościu przetwarzane - poinformował Walus.

- Obecnie ATS zatrudnia w Zamościu 25 osób; po zakończeniu inwestycji liczba pracowników zwiększy się do 70 osób - dodał Walus.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 55 mln zł. Spółka otrzymała na jej realizację 30 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Spółka ATS działa od 1998 r. Jak sama podaje, jest głównym importerem na polski rynek wyrobów walcowanych z hut w Mołdawii, Ukrainie, Rosji, Białorusi i Turcji, współpracuje też z kontrahentami w Chinach i Indiach. Swoje produkty sprzedaje na 30 rynkach świata.

(PAP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK