| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Perspektywy rozwoju logistyki w aglomeracji śląskiej

Perspektywy rozwoju logistyki w aglomeracji śląskiej

26 marca w Hotelu Silvia Gold w Gliwicach już po raz trzeci odbyło się spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju logistyki w aglomeracji śląskiej. Konferencja przyciągnęła blisko 150 uczestników z sektora logistycznego, funduszy inwestycyjnych, deweloperów, potencjalnych najemców, przedstawicieli stref ekonomicznych oraz media branżowe i regionalne.

Uczestnicy panelu na temat potrzeb najemców dyskutowali m.in.: o pożądanym wsparciu miasta w procesie planowania i szukania terenów inwestycyjnych. Podkreślano potrzebę rozpoznawania rynku pod kątem potrzeb najemców, aby móc konstruować ofertę pod powierzchnie magazynowe różnej wielkości (zarówno te małe, jak i inwestycje wymagające kilkunastu hektarów). Dzięki takiej współpracy łatwiej byłoby dopasować plany zagospodarowania do potrzeb klientów.

Podczas konferencji rozmawiano o trendach w sektorze logistycznym, wśród których rozwój e-commerce oraz potrzeba coraz szybszych dostaw zamówionych towarów do klienta stanowi największe wyzwanie dla firm logistycznych. 

"Obecnie myślimy o tym, jak szybko jesteśmy w stanie dostarczyć towar klientowi. W przyszłości będziemy zastanawiać się czy mamy możliwości, aby wykonać to zadanie w ciągu 24 godzin” – mówił Janusz Bielówka, dyrektor operacyjny, Die lila Logistik Polska. 

Łukasz Lubański, dyrektor dystrybucji międzynarodowej regionu, Raben Polska, podkreślał, że jego firma w pełni uwierzyła w potencjał Gliwic i uczyniła z tego miejsca hub na cały region CEE. Stąd obsługują obecnie Czechy, Słowację, Węgry. Ich zaawansowany proces zamówień w połączeniu w dobrą lokalizacją miasta pozwalają dostarczać produkt do klienta w ciągu 24 godzin.
Trzecią edycję konferencji logistycznej w Gliwicach można zakończyć, cytując jednego z panelistów: „Gliwice są na dobrej drodze, dzięki czemu są skazane na sukces logistyczny”. 

Źródło: materiały prasowe

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Marta Jeleń

Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »