| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Rynek paliw > e-petrol.pl:podwyżki wyhamowały

e-petrol.pl:podwyżki wyhamowały

Zgodnie z oczekiwaniami e-petrol.pl wzrost cen oleju napędowego na stacjach tankowania wyhamował. Średnio w tym tygodniu za litr diesla ponownie płacimy więcej, ale skala podwyżki to zaledwie jeden grosz.

Olej napędowy podrożał ósmy tydzień z rzędu, ustanawiając kolejny historyczny rekord cenowy, który od 48. tygodnia tego roku wynosi 5,54 zł za litr dieslowskiego paliwa. Do poziomu 6 zł ciągle sporo brakuje i nie spodziewamy się, aby do końca tego roku, i w I kwartale przyszłego, ta psychologiczna granica miała zostać przekroczona. 

Najbliższe dni mogą jednak przynieść na stacjach tankowania kontynuację tendencji wzrostowej, bo na rynku hurtowym obserwowaliśmy w ostatnim czasie podwyżki cen oleju napędowego.

Ich przyczyną były głównie zawirowania na rynku walutowym, które wpłynęły na dalsze osłabienie złotówki. W związku z możliwym embargiem Unii Europejskiej na produkty naftowe z Iranu, na londyńskiej giełdzie rosły też ceny ropy. 

Te niekorzystne dla kierowców tendencje nałożyły się na siebie i w najbliższych dniach możemy odczuć ich skutki, w postaci rosnących rachunków za tankowanie. Według naszych szacunków średnia cena oleju napędowego może w nadchodzącym tygodniu zbliżyć się do poziomu 5,60 zł/l, ale ta granica nie powinna zostać przekroczona.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »