| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Kropla drąży kamień czyli ile naprawdę nas kosztuje paleta?

Kropla drąży kamień czyli ile naprawdę nas kosztuje paleta?

Kwestia obrotu paletami zwrotnymi to temat „rzeka”, który pomimo istniejących standardów i regulacji prawnych przysparza wiele problemów firmom, które wykorzystują je na dużą skalę. Szczególnie dotyczy to firm logistycznych i spedycyjnych, które składują towary.

W konsekwencji w obrocie paletowym najważniejszą rzeczą jest wprowadzenie właściwego systemu wewnętrznego do monitorowania palet. W przypadku braku takiego systemu, bardzo prawdopodobne jest, że palety zaczną nam po prostu znikać i nie będziemy wiedzieć kto i ile naszych palet posiada. 

Monitorowanie obrotu paletami

Problem ten szczególnie dotyczy firm działających w różnych lokalizacjach i w ramach różnych podmiotów gospodarczych. Wprowadzenie takiego systemu jest kosztowne, chociażby ze względu na to, że trzeba zaangażować do tego ludzi. Żaden system komputerowy nie oceni i nie sklasyfikuje za człowieka jaki jest to rodzaj opakowania. 

W przypadku dużych firm z dużym obrotem paletowym warto więc pomyśleć o zatrudnieniu pracownika do koordynacji obrotu paletami. Oczywiście generuje to dodatkowy koszt, jednakże przy próbie oszczędzania może się okazać, że większe koszty poniesiemy z tytułu dokupowania palet niż wdrożenia wewnętrznego systemu monitorowania palet. Dobrym rozwiązaniem może być też trwałe znakowanie palet np. kodem kreskowym, czy RFID, tak, aby można było je łatwo zidentyfikować.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK