| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę usług magazynowych

Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę usług magazynowych

Jak należy szukać powierzchni magazynowej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji. W tym artykule wcielimy się w rolę podmiotu gospodarczego, który szuka operatora logistycznego świadczącego tego typu usługi. Poznamy kryteria wyboru tego typu dostawcy i omówimy najważniejsze z nich.

Dodatkowym obowiązkiem stron jest określenie zasad ubezpieczenia składowanego towaru, nakreślenie zasad poufności, określenie kluczowych wskaźników efektywności (KPI - Key Performance Indicators), określenie procedur naprawczych w przypadku niewłaściwego spełniania umowy przez operatora (łącznie z wyliczeniem kar umownych), określenie terminów wypowiedzenia wraz z ustaleniem wzajemnych obowiązków w okresie przejściowym (łącznie z określeniem formy i sposobu doręczenia wypowiedzenia umowy).

Warto również określić długość cyklu renegocjacji warunków umowy. Dla przykładu po roku od momentu podpisania danej umowy strony podsumowują przepracowany wspólnie okres i rozmawiają o renegocjacji stawek.

Przy ustalaniu warunków umowy należy pamiętać, że najczęstszym powodem rozwiązania umowy logistycznej przez klienta jest niedotrzymywanie jej warunków przez operatora – w szczególności chodzi o braki, szkody lub nieterminowość. Warto z tego względu w umowie bardzo precyzyjnie opisać zakres świadczonych usług wraz terminami oraz procedurami kontroli procesów.

Wybór dostawcy usług magazynowych to często decyzja na lata. Usługa magazynowa stanowi często bardzo ważną kategorię zakupową. Warto przyjrzeć się wymienionym w artykule kryteriom, dzięki którym można na początku poznać własne potrzeby dotyczące składowania, a w dalszych krokach wybrać dopasowane do potrzeb rozwiązanie.

Powyższy zbiór kryteriów został opracowany na podstawie doświadczeń autora przy realizacji projektów związanych z wyborem dostawcy usług magazynowych. Mam nadzieję, iż artykuł pomoże w analizie ofert, których na rynku pojawia się coraz więcej.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK