| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > W Szczecinie powstanie North-West Logistic Park

W Szczecinie powstanie North-West Logistic Park

North-West Logistic Park Sp. z o.o. wybuduje w Szczecinie kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy. Inwestycja o łącznej powierzchni 66 tys. mkw. przeznaczona jest dla firm z całej Europy. Pierwszy budynek zostanie oddany do użytku w II połowie 2012 r. Komercjalizacją zajmie się Cushman & Wakefield.

Projekt typu build-to-suit (BTS) będzie się składał z trzech lub sześciu budynków wysokiego składowania. Powierzchnie hal wraz z dokami zostaną dostosowane do potrzeb najemców, a podział powierzchni biurowo-socjalnej będzie zaprojektowany zgodnie z ich wytycznymi. Minimalna powierzchnia najmu zacznie się już od 860 mkw. Ważnym atutem inwestycji jest zapewnienie kompleksowej obsługi.

Oprócz całodobowej ochrony, na miejscu znajdować będzie się administracja obiektu oraz składy i agencje celne. Zaplanowano również wygodny układ komunikacyjny: obszerne place manewrowe i parkingi dla ciężarówek.

Centrum logistyczne na szczecińskim Dąbiu

North-West Logistic Park powstanie na działce o powierzchni 14 ha położonej w Szczecinie przy ul. Kniewskiej. Doskonała lokalizacja zapewni wygodne połączenia z trzema drogami ekspresowymi S3, S6 i S10. Teren inwestycji oddalony jest od centrum miasta o 15 minut, zaś od lotniska w Goleniowie ok. 30 minut. Dodatkowym atutem Parku Logistycznego jest bliskość Berlina, który znajduje się w odległości zaledwie 145 km oraz bardzo dobre skomunikowanie z autostradą A6, będącą Środkowoeuropejskim Korytarzem Transportowym.

Pierwszy z obiektów, wchodzących w skład North-West Logistic Park zostanie oddany do użytku w II połowie 2012 r. Pozostałe magazyny będą oddawane do użytku w zależności od potrzeb najemców.

Inwestorem projektu jest spółka celowa North-West Logistic Park Sp. z o.o., która powstała w 2007 roku dla potrzeb realizacji projektu. North-West Logistic Park należy do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited realizującej w Polsce trzy projekty deweloperskie:

1. Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina – projekt realizowany w miejscowości Młyny, w województwie podkarpackim (powierzchnia użytkowa 65.000 m²).

2. East A4 Logistic Park – projekt realizowany w miejscowości Korczowa, w województwie podkarpackim (powierzchnia użytkowa 61.500 m²).

3. North-West Logistic Park – projekt realizowany w Szczecinie (powierzchnia użytkowa 66.000 m²).

Za wynajem powierzchni odpowiedzialna będzie firma Cushman & Wakefield. Wsparcie procesu komercjalizacji zapewnia firma Continental Nieruchomości ze Szczecina.

Obiekt został zaprojektowany przez Eastwave Design Sp. z o.o. z Warszawy. To cześć EastWave Building Company, która istnieje od 1996 r. Od tego czasu EastWave wybudowała obiekty przemysłowe, restauracje, biura i sklepy o łącznej powierzchni przekraczającej 250 000 mkw. Architekci i projektanci EastWave Design służą pomocą klientom na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Wstępne opracowania planistyczne i projekty koncepcyjne stanowią solidną bazę dla studiów wykonalności oraz analiz budżetowych.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kornat

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »