REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Motocykl dla kobiety

Anna Matelska
Motocykl dla kobiety
Motocykl dla kobiety

REKLAMA

REKLAMA

Widok przedstawicielki płci pięknej na jednośladzie ciągle jeszcze robi wrażenie, ale nikogo już chyba specjalnie nie dziwi. Kobiety, choć widywane są na motocyklach rzadziej, potrafią jeździć równie dobrze, jak mężczyźni. Czy więc pojęcie „kobiecy motocykl” ma w ogóle rację bytu?

Oczywiście, nie istnieje żaden podział motocykli ze względu na płeć ich kierowców czy właścicieli. W praktyce więc można powiedzieć, że każdy motocykl jest jednocześnie męski i kobiecy. Jednak panie często mają konkretne preferencje i upodobania, wybierając maszynę dla siebie.

REKLAMA

Zobacz też: W co się ubrać na motocykl?

Wygląd ma znaczenie

REKLAMA

Przede wszystkim gabaryty jeźdźca mają zawsze znaczenie przy doborze motocykla. Dlatego właśnie kobiety, zwłaszcza niższe i drobniejszej budowy przychylnym okiem patrzą na mniejsze sprzęty z nisko zamontowanym lub obniżanym siodłem. Możliwość obniżenia siedzenia niewątpliwie zresztą ucieszy również mniej „wyrośniętych” przedstawicieli płci brzydkiej!

Analogicznie sytuacja wygląda z wagą motocykla – kobiety, jako istoty często lżejsze i słabsze od panów lubią także maszyny bliższe wadze piórkowej. Nie jest to rzecz jasna regułą, bo niejedna amazonka o wadze poniżej 50 kg opanowała sprzęt cięższy od siebie pięciokrotnie. Wszystko zależy od doświadczenia i determinacji.

Zobacz też: Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kasku?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Panie z natury obdarzone są bardziej rozwiniętym od mężczyzn zmysłem estetycznym, o czym wiedzą producenci motocykli, niekiedy proponując im modele w szczególnie ładnych, kobiecych malowaniach. Cóż, chyba należy cieszyć się, że motocyklistki zostały dostrzeżone jako potężna grupa docelowa.

Damskie maszyny?

Jakie modele spełniają powyższe kryteria, w związku z czym można je spróbować nazwać kobiecymi? Przykładem motocykla lubianego przez panie jest Suzuki Gladius, będący bardzo przyjemną, stylową maszyną o nowoczesnych kształtach, zwracającą uwagę kolorem. Motocykl ten ma również stosunkowo niskie siedzenie i bardzo wygodnie się prowadzi.

Zobacz też: Jakie są rodzaje kasków motocyklowych?

REKLAMA

Cięższa, ale także komfortowa w prowadzeniu jest Yamaha XJ600 Diversion, którą sami producenci swego czasu reklamowali jako dobry sprzęt dla kobiety. Reklamowana w ten sposób spokojnie mogłaby być Kawasaki Ninja 250R – wyjątkowo zgrabny i zwinny motocykl, ważący niewiele ponad 150 kg. Nie dość, że świetnie sprawdza się w mieście, to jeszcze nieźle wygląda! Dynamicznym i uniwersalnym sprzętem, który nieźle się prowadzi i również paniom powinien przypaść do gustu jest też Kawasaki GPZ500.

Jeśli chodzi o motocykle enduro, fajnym wyjściem dla kobiet może być dość wysoka, ale za to ultralekka Yamaha WR250R. Kobiecie preferującej ciężkie, klasyczne klimaty można polecić Harley-Davidsona Sportstera 883. Bardzo przyjaznym chopperem jest z kolei Yamaha Virago 535.

Oczywiście bardzo wiele elementów wpływa na wybór odpowiedniego dla nas motocykla i płeć jest tylko jednym z możliwych kryteriów, niekoniecznie najważniejszym. Może się zdarzyć, że ten sam sprzęt będzie odpowiedni dla młodej, szczupłej dziewczyny i potężnego mężczyzny w średnim wieku. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zobacz też: Jak zarejestrować motocykl sprowadzony z Wielkiej Brytanii?

Na koniec warto dodać, że plebiscyty wśród pań na ulubiony czy też wymarzony motocykl wygrywają z pozoru skrajnie mało kobiece sprzęty, takie jak Honda CBR czy Yamaha R1. Świadczyć to może o tym, że gusta kobiet i mężczyzn jeżdżących na moto wcale się aż tak bardzo nie różnią od siebie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA