REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl?

Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl? Fot. Fotolia
Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl? Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Chcesz pozbyć się legalnie zużytego auta i jeszcze na tym zarobić nawet kilka tysięcy złotych? Nic prostszego, wystarczy dodać swoje ogłoszenie w serwisie internetowym. Poniżej wszystko o serwisie Dokasacji.pl

Jak krok po kroku wystawić swoje ogłoszenie w serwisie aukcyjnym Dokasacji.pl?

REKLAMA

1) Zarejestruj się w serwisie. Możesz to zrobić jako osoba prywatna lub firma.

2) Po zalogowaniu się do systemu kliknij w link „wystaw pojazd”.

3) Wypełnij formularz. Podaj jak najwięcej informacji dotyczących samochodu, a także jego aktualnego stanu technicznego.

4) Zwróć też szczególną uwagę na pola „zdjęcia” oraz „dodatkowy opis”. Możesz dodać maksymalnie 10 zdjęć oraz 250 znaków opisu. Informacje, które udostępnisz będą bardzo pomocne w wycenie wystawionego auta przez stacje demontażu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

5) Określ również cenę minimalną, za jaką zgodzisz się przekazać samochód do kasacji. Jeśli cena minimalna nie zostanie osiągnięta, wówczas podejmiesz decyzję czy sprzedać auto za wylicytowaną kwotę.

6) W następnym kroku możesz określić opcje dodatkowej promocji Twojej aukcji. Jeśli chcesz, możesz pominąć ten krok.

7) Sprawdź poprawność danych. Jeśli wszystko się zgadza - możesz rozpocząć aukcję!

Zobacz też: Zdbaj o auto stojące zimą w garażu. Nowość na rynku: Ciepła brama garażowa

Co się dzieje, jak sprzedający wybierze ofertę i zdecyduje się na sprzedaż auta?

Po zakończeniu aukcji administrator serwisu Dokasacji.pl przekazuje zwycięzcy aukcji dane kontaktowe właściciela pojazdu. Przedstawiciel stacji demontażu skontaktuje się z właścicielem auta w terminie maksymalnie dwóch dni roboczych. Stacja Demontażu Pojazdów odbiera samochód lawetą na swój koszt. Możesz również samodzielnie dostarczyć auto do stacji demontażu – jeśli oczywiście jego stan techniczny na to pozwala.

A także, jakie dokumenty są niezbędne do przekazania auta do stacji demontażu?

Niezbędne są:

- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość właściciela

- dowód rejestracyjny auta

- karta pojazdu, jeżeli była wydana, lub inny dokument potwierdzający dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym;

- dokument potwierdzający własność w przypadku właściciela pojazdu innego niż wpisany w dowodzie rejestracyjnym (umowa kupna-sprzedaży).

Zobacz też: Nie masz garażu? Jest sposób na przechowanie motocykla i letnich opon

Co należy zrobić po oddaniu auta do kasacji?

Stacja Demontażu Pojazdów wydaje zaświadczenie o demontażu i unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (jeżeli była wydana) oraz tablice rejestracyjne.

Z zaświadczeniem, unieważnionymi oraz tablicami rejestracyjnymi właściciel musi udać się do wydziału komunikacji w terminie 30 dni w celu wyrejestrowania pojazdu. Następnie zgłasza fakt kasacji pojazdu Towarzystwu Ubezpieczeniowemu, w którym zawarta została umowa ubezpieczenia OC. Ubezpieczyciel zwraca wpłaconą składkę za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Zobacz też: Jak zarobić na starym aucie?

Czy rzeczywiście osoba wystawiająca auto nie ponosi żadnych kosztów?

Tak. Serwis nie pobiera żadnych prowizji od wystawiających aukcje. Wystawienie aukcji jest darmowe, jednak użytkownik ma możliwość skorzystania z dodatkowych - płatnych - form wyróżnienia ogłoszenia. Wartość, jaką osiągnie samochód podczas aukcji jest identyczna z tą, którą otrzyma wystawiający aukcję. Serwis nie pobiera prowizji w przypadku sprzedaży pojazdu.

Informacji udzielił Tomasz Kowalczyk, właściciel serwisu Dokasacji.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA