Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zarobić na starym aucie?

Jak zarobić na starym aucie? Fot. Fotolia
Jak zarobić na starym aucie? Fot. Fotolia
Pozbądź się legalnie niesprawnego, rdzewiejącego w ogródku lub na parkingu auta i jeszcze na tym zarób nawet kilka tysięcy złotych. W polskim Internecie jest miejsce, gdzie można porównać ceny w stacjach demontażu i wybrać najlepszą ofertę.

Polskie miasta pełne są starych i niesprawnych samochodów, które miesiącami blokują cenne miejsca parkingowe. Pomimo tego, że ich właściciele jeżdżą już lepszymi autami, te stare wciąż są przetrzymywane na miejskich ulicach i osiedlach. Nikomu niepotrzebne wraki są mało estetyczne, niezbyt ekologiczne i niebezpieczne dla otoczenia.

Samochody pozostają na ulicach, bo ich właściciele nie mają świadomości, że mogą zarobić na nich spore pieniądze. Z kolei samochody powypadkowe oddawane są na złom, gdzie ich wartość jest wyznaczana przez wagę surowca. Tymczasem dla stacji demontażu auta po wypadkach to również bardzo łakomy kąsek.

Zobacz też: Jakich SUV-ów i aut 4x4 szukają polscy kierowcy? Raport serwisu otoMoto.pl

Aukcje internetowe

Serwis Dokasacji.pl jako pierwszy w Polsce umożliwia swoim użytkownikom internetową sprzedaż uszkodzonych lub starych samochodów bezpośrednio do stacji demontażu pojazdów. Sprzedaż odbywa się poprzez system aukcyjny. - Wystawiając pojazd użytkownik określa jego parametry, a także informacje dotyczące wyposażenia dodatkowego oraz aktualnego stanu technicznego. Na tej podstawie przedstawiciele stacji demontażu oszacują wartość samochodu - mówi Tomasz Kowalczyk, twórca serwisu Dokasacji.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Taka forma sprzedaży opłaca się właścicielowi auta bardziej, niż samodzielny kontakt z najbliższą jego miejsca zamieszkania firmie zajmującej się demontażem. - Różnice w  kwotach odstępnego różnią się znacznie pomiędzy poszczególnymi stacjami demontażu. System aukcyjny gwarantuje sprzedaż do tej firmy, która zaoferuje najlepszą cenę – przekonuje Tomasz Kowalczyk.

Zobacz też: Skoda Favorit kończy 25 lat

Znajdź najlepszą ofertę

Sprzedający ma możliwość ustalenia ceny minimalnej, za jaką będzie skłonny odsprzedać pojazd. - Aukcje mogą być też prowadzone bez ustawiania tego parametru. Wówczas to sprzedawca decyduje, czy auto trafi do oferenta, który zaproponował najlepszą cenę - dodaje twórca serwisu.

Wystawienie aukcji w serwisie jest bezpłatne. Z kwoty odstępnego, jaką uzyska właściciel auta nie jest również potrącana prowizja od sprzedaży.

W Dokasacji.pl kupującymi są wyłącznie podmioty gospodarcze zarejestrowane jako stacje demontażu pojazdów. Dzięki temu sprzedający ma gwarancję, że samochód zostanie wycofany z użytkowania w sposób profesjonalny. Stacje demontażu wystawiają specjalne zaświadczenia, które umożliwiają wyrejestrowanie auta, a także wypowiedzenie umowy ubezpieczenia samochodu.

Zobacz też: Jak Castrol testuje oleje silnikowe?

Kasacja na własną rękę jest nieopłacalna!

Co ważne, stacje demontażu zapewniają również odbiór samochodu od właściciela. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy stan techniczny samochodu nie pozwala, aby dojechał do stacji demontażu na własnych kołach. - Przedstawiciele tych firm często są skłonni przejechać nawet kilkaset kilometrów, aby pozyskać szczególnie poszukiwany model. Sprzedający nie musi wówczas narażać się na dodatkowe koszty transportu do stacji demontażu - mówi twórca serwisu Dokasacji.pl

Według szacunków, zaledwie co czwarte auto w Polsce jest utylizowane zgodnie z prawem, czyli przez profesjonalne stacje demontażu pojazdów. Zgodnie z przepisami, osoba, która dokonuje samodzielnej rozbiórki pojazdu może ponieść karę finansową od 10 do nawet 300 tys. złotych (nakładaną przez wojewódzki inspektorat ochrony środowiska). Dodatkową grzywnę - 3 tys. złotych za każdy rok - może nałożyć na właściciela Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Samochody, które nie zostały usunięte z rejestru pojazdów powinny posiadać aktualne ubezpieczenie OC - i to bez względu na to, czy są użytkowane. Legalną metodą pozbycia się starego pojazdu jest więc jego rozbiórka w uprawnionej stacji demontażu. Obowiązkiem stacji jest również wystawienie właścicielowi auta dokumentów niezbędnych do jego prawidłowego wyrejestrowania.

Zobacz też: Pakiet R-Line dla Volkswagena CC jest już dostępny

Źródło: Dokasacji.pl

Serwis Dokasacji.pl powstał z myślą o posiadaczach samochodów, które nie nadają się już do jazdy i powinny zostać poddane kasacji. Serwis umożliwia bezpłatne wystawienie na aukcję samochodu w każdym stanie technicznym: uszkodzonego, powypadkowego, niekompletnego, bez prawa do rejestracji, po zalaniu lub pożarze. Kupującymi są legalnie działające w Polsce stacje demontażu pojazdów. Serwis Dokasacji.pl nie pobiera od użytkownika prowizji od sprzedaży samochodu. Serwis powstał w 2012 roku.

Reklama
Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    DS 7 Rivoli E-Tense 4x4 300. Bo SUV może być... artystyczny!

    Czy DS 7 jest pretensjonalny? W żadnym razie! Czy jest nietuzinkowy? W stu procentach. A lifting jedynie podkreślił wartości tego rodzinnego SUV-a. Chociaż sprawdźcie na własne oczy.

    Test: DS 7 po liftingu. Wersja E-Tense 4x4 300 jest szybka jak... hot-hatch!

    Choć jest 5-osobowym SUV-em z 555-litrowym bagażnikiem, oferuje 300 koni i może jeździć... za darmo! A to dopiero początek ciekawostek dotyczących testowego przeze mnie DS 7 po liftingu w wersji E-Tense 4x4 300.

    Sejmowa komisja przeciw poprawkom do projektu zniesienia opłat za państwowe autostrady

    Sejmowa Komisja Infrastruktury nie poparła poprawek zgłoszonych podczas drugiego czytania do projektu dot. zniesienia opłat za państwowe autostrady. Jedna z nich miałby skutkować zdjęciem opłat ze wszystkich autostrad w Polsce.

    Używane Audi A4 B8. Awarie, wady, ceny, opinie

    Używane Audi A4 to marzenie przeciętnego Polaka. Szczególnie gdy mówimy o generacji B8. Auta są przystępne cenowo. Tylko czy z technologicznego punktu widzenia nie stanowią zakupowej miny? Sprawdźmy, co psuje się w używanych sedanach i kombi z Niemiec.

    Tajemnica różnic cenowych samochodów używanych. Co ma największy wpływ?

    Na cenę samochodów używanych najbardziej wpływa przebieg, historia serwisowa i historia szkodowa. Cena dwóch identycznych modeli z tego samego rocznika na rynku wtórnym bywa różna o ponad 20%.

    Używany Opel Astra K. Awarie, wady, ceny, opinie

    Kompaktowy Ople starzeje się z godnością. Przynajmniej pod względem stylistyki. Czy to samo można powiedzieć o technologii? Dziś sprawdzimy czy używany Opel Astra K psuje się i jakie ma słabe punkty.

    Auto na wodór - „elektryk” z wydajniejszym magazynem energii. Plusy i minusy wodoru w motoryzacji

    Czy samochody napędzane wodorem są realną alternatywą dla aut elektrycznych? Jakie są plusy i minusy technologii wodorowej w motoryzacji?

    Toyota Tacoma 2024. Pick-up z 331-konną hybrydą. Niestety nie dla Polski...

    Potężny pick-up z mocną hybrydą pod maską. To musi być Toyota Tacoma 2024. Dobra informacja jest taka, że auto wygląda i zapowiada się świetnie. Zła jest taka, że oficjalnie nie trafi do Polski.

    Efekt zmiany przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszych? Raczej odwrotny...

    Rządzący mocno chwalili się zmianą przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszych na pasach. Tyle że czas pokazuje, iż kierunek mógł być błędny. Bo poprawy bezpieczeństwa pieszych nie widać w statystykach.

    Polski kamper jest hitem. To oczywiście Volkswagen Grand California

    Kamper Volkswagen Grand California powstaje w polskiej fabryce Volkswagena we Wrześni. I pisząc o tym, mamy spore powody do dumy. Zainteresowanie tym autem bowiem stale rośnie na całym świecie.

    Samochód dla mamy. Czyli jakie auta kupują Polki?

    Zbliżający się Dzień Matki stał się okazją do sprawdzenia, jakie są motoryzacyjne preferencje Polek kupujących używane auta. Co wynikło z analizy? Mamy w Polsce są wyjątkowo praktyczne.

    Elektryczna turbosprężarka w Mercedesach AMG. Jak działa? I co daje?

    Mercedes ma ciekawy prezent dla właścicieli nowych modeli z serii AMG. Mowa o elektrycznej turbosprężarce. Ta jest inspirowana wynalazkiem stosowanym przez zespół F1 Mercedes-AMG Petronas.

    Początek roku 2023 najbezpieczniejszy w historii. Stał się drogowy cud?

    Niecałe 3900 wypadków drogowych i 360 ofiar śmiertelnych w sytuacji, gdy jeszcze niedawno notowano dwa razy wyższe wyniki. Z czego wynikają tak optymistyczne statystyki w I kw. 2023 roku?

    Jak się kupuje auto w AAA Auto? "Nie mam Twojego samochodu. I co mi zrobisz?"

    Dziś opowiem o tym, jak się kupuje auto w AAA Auto. Będzie to jednak opowieść bez happy endu. Bo choć wybrałem pojazd i zadatkowałem go, sieci nie przeszkodziło to w jego sprzedaży innej osobie...

    UNESCO wypromuje rower jako środek transportu. Z inicjatywy Polski!

    Z inicjatywy Polski Rada Wykonawcza UNESCO przyjęła decyzję w sprawie promowania roweru jako uniwersalnego środka transportu - "Bicycle For All – Bicycle for sustainable and healthy lifestyles” ("Rower dla Wszystkich – Rower dla zrównoważonego i zdrowego stylu życia”).

    Ile kosztuje serwis klimatyzacji w 2023 roku?

    Klimatyzacja – to słowo, które na wiosnę zaczyna dominować w rozmowach kierowców. Część musi zrobić serwis klimy, a część zdiagnozować jej problemy. Ile to kosztuje? Sprawdźcie.

    Jeep Wrangler 4XE Sahara. Srebrny lakier i hybryda plug-in pod maską

    Jeep Wrangler swoim kształtem przywodzi na myśl końcówkę lat 80. XX wieku. I do twarzy mu z tym! Wersja aktualnie sprzedawana w Europie ma jednak hybrydę plug-in pod maską. Jak wygląda ten model? Sprawdźcie w naszej galerii.

    Test: Jeep Wrangler 4XE Sahara. Klasyczny wygląd i hybryda plug-in pod maską

    Wygląda jak Wrangler, ale nie jeździ jak Wrangler. Ma bowiem 381 koni mocy i osiąga 100 km/h w 6,4 sek. To zasługa hybrydy plug-in. Ta w Jeepie jest błogosławieństwem czy przekleństwem?

    Korytarz życia: przepisy, obowiązki i kary. Co musisz wiedzieć?

    Korytarz życia jest od grudnia roku 2019 obowiązkiem kierowców w Polsce. Tylko że jak pokazuje praktyka, z obowiązku tego kierujący nie zawsze się wywiązują... Przypomnijmy zatem, co warto widzieć w tym temacie.

    Astra kombi GSe w sprzedaży. Ma 225 koni i... tania nie jest

    W polskich salonach można już składać zamówienia na Opla Astrę Sports Tourer GSe. Przestronne kombi otrzymało nieco sportową stylizację i aż 225-konny napęd. Rodzinna Astra jest hybrydą plug-in.

    Ceny samochodów w Polsce. Wiemy, kto statystycznie wydaje najwięcej na auto!

    Osoby, które ukończyły 55 rok życia, decydują się na najdroższe auta, a utrzymująca się inflacja pogłębia różnicę w cenach wybieranych aut pomiędzy nimi i najmłodszym pokoleniem. Starsi klienci są też otwarci na bardziej nowoczesne rozwiązania.

    Używana Dacia Duster II. Awarie, wady, ceny, opinie

    Polacy go pokochali. Masowo kupują Dustery II jako nowe i używane. Czy w przypadku modeli z drugiej ręki jest się czego bać? Przyjrzymy się trwałości rumuńskiego SUV-a w dzisiejszym materiale.

    Jak dobrać opony do samochodów elektrycznych i hybrydowych?

    Samochody elektryczne i hybrydowe mają swoje wymagania. Trakcyjnie te są związane nie tylko z tarciem, ale i większą masą. Dziś opowiemy zatem jak dobrać do nich odpowiednie opony.

    Europejczycy chcą elektryków. Tylko czy rynek sprosta zainteresowaniu?

    Wielkie ambicje, gorzej z możliwościami. Tak można podsumować rynek aut elektrycznych. Zapotrzebowanie na surowce niezbędne do ich produkcji wzrośnie do 2030 roku nawet 14-krotnie! Dziś nie jesteśmy w stanie zapewnić takich dostaw.

    Czy tu można wyprzedzić? Odpowiedź daje sygnalizator S-4

    Linia przerywana, a do tego dwa czerwone iksy i zielona strzałka. Czy kierujący widząc takie zestawienie znaków drogowych, może wyprzedzić inny pojazd? To bardzo dobre pytanie. Odpowiedź nie jest taka oczywista.