REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy opony bieżnikowane są niskiej jakości?

Czy opony bieżnikowane są niskiej jakości?
Czy opony bieżnikowane są niskiej jakości?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Bieżnikowanie opon staje się coraz popularniejsze wśród zarządców flot. Jednak wokół usługi narosło wiele mitów. Czy to prawda, że opony bieżnikowane są niższej jakości?

Czy opony bieżnikowane się rozwarstwiają?

Najpopularniejszy mit dotyczący bieżnikowania ogumienia dotyczy opinii, że resztki opon, często widywane na poboczach dróg, to bieżniki, które odkleiły się od opon bieżnikowanych. To nieprawda. Jest to najczęściej skutek jazdy ze zbyt niskim ciśnieniem powietrza. Ekstremalne przegrzanie niedostatecznie napompowanej opony pojazdu ciężarowego niszczy ściany boczne, powodując odpadanie bieżnika. Krążą również opinie, że opony bieżnikowane są bardziej zawodne od nowych, a także że ich przebiegi i ogólne parametry są znacznie niższe. To również nie jest prawdą. Produkty bieżnikowane na gorąco klasy premium Goodyear i Dunlop Treadmax, jak również opony bieżnikowane NextTread, są niezawodnymi produktami wysokiej jakości, tak jak nowe opony do pojazdów ciężarowych.

REKLAMA

Zobacz też: Na którą oś zakładać opony bieżnikowane?

ile można zaoszczędzić stosując bieżnikowanie opon?

Profesjonalne zarządzanie oponami to inwestycja, która się zwraca. Nowa opona bez systemu zarządzania oponami kosztuje około 1600 złotych. Zakładamy, że bez pogłębiania i bieżnikowania przejedzie około 180 tys. kilometrów. Zastąpienie jej będzie kosztowało kolejne 1600 złotych, a bez systemu zarządzania oponami żywotność nowej opony również wyniesie około 180 tys. kilometrów. Łącznie żywotność dwóch opon wyniesie ok. 360 tys. kilometrów przy koszcie 3200 złotych.
Jednocześnie nowa opona zakupiona w ramach systemu zarządzania oponami kosztuje około 1800 złotych. W skład ceny wchodzi kompleksowy pakiet usług optymalizujących jej okres eksploatacji. Pogłębianie wydłuży jej żywotność do ok. 220 tys. kilometrów. Koszt bieżnikowania to około 1050 złotych, w skład którego, jeśli zajdzie taka potrzeba, może wchodzić pogłębianie. To przedłuża życie opony o kolejne 220 tys. kilometrów. Całkowity koszt wyniesie więc 2800 złotych za łączny przebieg 440 tys. kilometrów. Koszty w podanym przeliczeniu można dodatkowo obniżyć w systemie profesjonalnego zarządzania oponą poprzez zmniejszone zużycie paliwa i sprawniejszą pomoc na drodze.

Zobacz też: Bieżnikowanie opon - sposób na obniżenie kosztów

Program zarządzania oponami Goodyear FleetFirst zapewnia szereg korzyści poza samym bieżnikowaniem – to między innymi usługi takie jak eCasing, TruckForce, ServiceLine24h i FleetOnlineSolutions.
eCasing to stworzone przez Goodyear Dunlop internetowe narzędzie do zarządzania bieżnikowaniem. TruckForce to ogólnoeuropejska sieć serwisów pojazdów użytkowych, które zapewniają całodobową pomoc na drodze za pośrednictwem ServiceLine24h.  FleetOnlineSolutions i FleetOnlineSolutions Mobile to opracowane przez Goodyear Dunlop internetowe systemy zarządzania flotami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Materiały prasowe Goodyear

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA