REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak bezpiecznie parkować w nocy?

Robert Kuśpiel
fot. Newspress
fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Mogłoby się wydawać, że parkując auto w bezpiecznym miejscu nic się nie stanie, tym bardziej w nocy, kiedy na ulicach panuje mniejszy ruch. Ale wbrew pozorom, parkowanie auta w nocy to nie lada wyczyn.

Wielu właścicieli aut, przekonało się, że nie warto parkować gdzie popadnie. Lepiej postawić samochód nieco dalej od domu, niż pod samą bramą, na ścisk. Wybór dobrego miejsca to sprawa pierwszorzędna, nikt z nas nie chciałby się obudzić i zobaczyć, że w naszym aucie brakuje lusterek lub kół. Podstawowa zasada, to parkować w miejscach oświetlonych. Sporadycznie zdarza się nawet, że pijana młodzież skacze po maskach samochodów i pozostaje bezkarna, gdyż robią to pod osłoną ciemności.

REKLAMA

Dlatego wybierajmy miejsca bezpieczne, np. objęte monitoringiem. W pobliżu postojów taksówek lub komisariatów straży miejskiej lub policji. Nie pozostawiajmy auta w miejscach ustronnych, zaciemnionych.

Mogłoby się to wydawać banalne, ale warto składać lusterka. Nawet w centrach dużych miast zdarza się, że banda chuliganów wyłamuje lusterka idąc ulicą. Warto również zainwestować w śruby zabezpieczające koła, dobry zestaw to wydatek ok. 100 złotych, jednak sprawi to, że złodziej nie ukradnie nam kół, lub zajmie mu to o wiele więcej czasu, co pozwoli na ewentualną reakcję.

Zobacz również: Jak naprawić uszkodzone lusterko zewnętrzne?

Jeśli mamy już opanowaną technikę bezpiecznego parkowania, warto zwrócić uwagę w jakim stanie pozostawiamy auto. Chodzi konkretnie o jego wyposażenie, nie powinniśmy absolutnie zostawić nic na siedzeniach, uchwytach na szybach itd. Jeśli już decydujemy się zostawić coś w samochodzie pod siedzeniem, ukryjmy to starannie. Nasza szyba nie jest dla złodzieja żadną przeszkodą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zawsze sprawdź dwa razy czy zostawiasz zamknięte auto – nie zostawiaj prezentu złodziejowi.

Jeśli nasze auto nie ma alarmu, a nas nie stać na założenie dobrego systemu, warto zainwestować w imitację alarmu, którą można kupić na aukcjach internetowych. Koszt? Około 3 złotych. Wygląda na tyle wiarygodnie, że profesjonalny złodziej miałby wątpliwości czy nie uruchomi się syrena alarmowa. Wszelkie blokady na kierownicę są mało skuteczne. Jeśli chcemy taką mechaniczną blokadę to lepiej wybrać mechanizm do blokady skrzyni biegów lub pedałów.

Zobacz również: Jak sprawdzić stan sprzęgła bez wyjmowania silnika i skrzyni biegów?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA