| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Zakup auta > Pożyczka na auto, to się opłaca?

Pożyczka na auto, to się opłaca?

Uproszczona procedura, krótki okres oczekiwania na decyzję kredytową, niskie raty – Autopożyczka, to korzystne rozwiązanie sfinansowania samochodu.

Finansowanie zakupów samochodów nowych i używanych

Usługa świadczona przez EFL pozwala na sfinansowanie pojazdów osobowych oraz dostawczych i tak samo, jak w leasingu, pokrywa koszty zarówno pojazdów nowych jak
i używanych. Jednocześnie jest propozycją dedykowaną przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą, podobnie jak indywidualnym rolnikom.

Zobacz też: Odliczenie podatku VAT od auta bez kratki w 2014 roku

Bez długów, minimum formalności

Formalności związane z usługą ograniczone są do niezbędnego minimum. O uproszczoną formę procedury może starać klient prowadzący firmę przez 12 miesięcy, ale bez przerwy. Natomiast o przyznanie finansowania według trybu standardowego może ubiegać się podmiot działający na rynku minimum 6 miesięcy. Trzeba jednak zaznaczyć, że pożyczka nie jest możliwa jeśli dana firma jest w upadłości. Nie może być też prowadzone wobec niej żadne postępowanie egzekucyjne. Nie może również znajdować się w stanie upadłości.
Kwota pożyczki nie jest niższa niż 5 tys. zł. I to klient sam decyduje o planie spłat mając do wyboru – harmonogram równomierny (w którym wysokość opłat jest stała przez cały okres trwania umowy), degresywny (wysokość opłat zmniejszająca się wraz z upływem okresu trwania umowy) oraz - sezonowy (wysokość opłat jest dostosowana do sezonowości przychodów pożyczkobiorcy). Oferujemy okres finansowania przez okres 5 lat, w przypadku używanych aut – do 48 miesięcy. Spłata kredytu samochodowego odbywa się w walucie polskiej – na zmiennej lub stałej stopie oprocentowania.

Zobacz też: Zamiana samochodu zamiast zakupu, jak to zrobić?

Popularny sposób finansowania zakupu samochodu

Warto zwrócić uwagę na wysokie wyniki finansowania segmentu samochodowego w Polsce. W 2013 roku najbardziej dynamicznie rozwijał się segment pojazdów, kończąc rok
z wynikiem lepszym o 22,9 proc. w stosunku roku ubiegłego i finansowaniem na poziomie 20,7 mld PLN. Przedsiębiorcy chętnie korzystali z finansowania - głównie leasingiem - samochodów osobowych, dostawczych do 3,5 tony jak i ciężarówek czy ciągników siodłowych. W strukturze sfinansowanych ruchomości pojazdy stanowiły 61,5 proc. rynku.

Nie słabnie również zainteresowanie pożyczką pokrywającą zakup aut klientów firm leasingowych. W ubiegłym roku obserwowaliśmy rosnący udział pojazdów sfinansowanych pożyczką w strukturze pożyczki (21,9 proc. w 2013 przy 10,3 proc. w 2012), oraz w łącznym finansowaniu pojazdów (5,4 proc. w 2013, przy 2,6 dla 2012r). Dalszym wzrostów oczekujemy w 2014 roku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK