REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przedsiębiorcy wybierają leasing, dlaczego?

Motywy korzystania z leasingu
Motywy korzystania z leasingu
BZ WBK Leasing
BZ WBK Leasing

REKLAMA

REKLAMA

Według badania przeprowadzonego przez Homo Homini na zlecenie BZ WBK Leasing aż 65% firm korzysta z leasingu w przypadku, gdy chce nabyć samochód. Dlaczego?

Przedsiębiorcy zainteresowani zewnętrznymi sposobami sfinansowania „czterech kółek” mają do dyspozycji kredyt bankowy i pożyczki, leasing oraz wynajem długoterminowy. Ich wybór zależy z jednej strony od korzyści, jakie oferuje dane rozwiązanie, z drugiej zaś, od sytuacji rynkowej firmy oraz otoczenia makroekonomicznego.

REKLAMA

Zobacz też: Jak odliczyć cały VAT od Pickupa?

Leasing deklasuje…

REKLAMA

Leasing zyskuje w czasie niepewności gospodarczej, gdyż w przeciwieństwie do kredytu nie wymaga ustanowienia tak wielu zabezpieczeń. Główną gwarancją dla finansującego jest leasingowany przedmiot, który przez cały okres trwania umowy pozostaje jego własnością. Dodatkowo, zaostrzone polityki kredytowe banków w czasie dekoniunktury sprawiają, że przedsiębiorcy szukają alternatyw. Wtedy często wybierają leasing. Z naszych doświadczeń wynika, że firmy, które spróbowały tego rozwiązania, często do niego wracają, głównie ze względu na korzyści podatkowe oraz małą liczbę formalności - komentuje Tomasz Sudaj dyrektor ds. strategii rynkowej w Spółkach Leasingowych BZ WBK.

Popularność leasingu rośnie wraz z wielkością firmy – na takie rozwiązanie przy zakupie auta zdecydowało się 44% mikrofirm, podczas gdy wśród małych i średnich przedsiębiorstw ten współczynnik wyniósł odpowiednio 71 i 79%. Z pożyczki lub kredytu na zakup auta skorzystało 12% badanych firm, a z wynajmu już zaledwie 4%.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Plusy i minusy leasingu auta firmowego

…bo niższe podatki i tanie ubezpieczenie

Dlaczego leasing? Dla wszystkich przedsiębiorców, bez względu na skalę działania, największe znaczenie mają korzyści podatkowe wynikające z wyboru danej formy finansowania. Na duże znaczenie tego czynnika wskazało aż 70% badanych firm. Inne motywy skłaniające do korzystania z leasingu to: mała ilość wymaganych dokumentów (26% wskazań) oraz atrakcyjne usługi dodatkowe (13% wskazań). Badanie potwierdziło, że nasza strategia ciągłego uproszczania procedur oraz rozwijania oferty usług dodatkowych jest właściwa oraz odpowiada na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Aby dodatkowo zwiększyć atrakcyjność naszej oferty finansowania pojazdów, uruchomiliśmy promocję pod hasłem „Złożymy dla Ciebie dobry leasing”, która obejmuje leasing już od 103%, ubezpieczenie AC od 2,9% oraz ubezpieczenie GAP bez opłat w pierwszym roku trwania umowy. Klienci otrzymują także voucher gwarantujący 1 000 zł rabatu do wykorzystania u wybranych dealerów samochodowych, z którymi wspólnie przygotowaliśmy naszą promocję – podsumowuje Daniel Mrozek, dyrektor Departamentu Marketingu i Wsparcia Sprzedaży w BZ WBK Leasing.

Zobacz też: Auto służbowe, a odpowiedzialność pracownika

Metodologia badania

Badanie „Samochody firmowe: portret i finansowanie” zostało przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na zlecenie BZ WBK Leasing w dniach 12-20 września 2012 r. na celowej próbie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wielkość próby wyniosła 300 przedsiębiorstw (równoliczne grupy mikro, małych i średnich firm), a błąd oszacowania 5%. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Zobacz też: Użytkowanie samochodów służbowych do celów prywatnych

Instrumenty finansowania samochodów firmowych
BZ WBK Leasing
BZ WBK Leasing
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA