| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Najem samochodu > Wynajem krótkoterminowy dla firm

Wynajem krótkoterminowy dla firm

Zdarza się, że firmom opłaca się zredukować flotę i korzystać co jakiś czas z usług wypożyczalni samochodowych niż utrzymywać stale kilka pojazdów więcej.

Powody wynajmu samochodów są bardzo różne. Zapotrzebowanie na wynajem samochodu najczęściej pojawia się przy okazji podróży służbowych w Polsce, a także poza granicami. Firmy korzystają z naszych usług wtedy, kiedy pojawiają się nowe projekty, rozszerzają swoją działalność, zatrudniają dodatkowych pracowników lub szybko potrzebują samochodu zastępczego – mówi Radosław Gutknecht, Sales & Marketing Director z Avis Poland.

Zobacz też: Pierwsza jazda Ford Mondeo 1.5 EcoBoost 160 KM

Wypożyczenie samochodu dla pracowników jadących w delegację

- Możliwości jakie daje wypożyczalnia pozwalają pokryć zdecydowaną większość potrzeb transportowych. Obsługujemy np. duże firmy, które regularnie wynajmują samochody dla swoich pracowników wyjeżdżających w delegacje, nawet na kilka dni, ale i mniejsze podmioty, także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Średnie wyprzedzenie rezerwacji to około trzech dni - dodaje Magdalena Hibner, Marketing Manager w firmie Express.
Nasi rozmówcy podkreślają dużą indywidualność potrzeb klientów. - Wielu użytkowników korzysta z samochodów przez 1-2 dni. Coraz bardziej popularne stają się wynajmy w przypadku awarii własnego pojazdu. Większość naszej floty w Polsce to auta w wieku do 8 miesięcy, o niskich przebiegach, więc decydując się na samochód zastępczy, klient otrzymuje auto spełniające odpowiednie standardy. Zaspokajamy również oczekiwania klientów w przypadku realizowanych przez nich projektów, które są ograniczone czasowo. Mając około 1000 samochodów różnych marek i klas, możemy sprostać wielu wymaganiom. Prowadzimy zresztą stały monitoring wypożyczeń, aby móc z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć jakie pojazdy i kiedy będą potrzebne - mówi Katarzyna Okraszewska, Sales Manager Hertz w Polsce.

Zobacz też: Test Seat Alhambra 2.0 TDI 177 KM DSG

Świadome ograniczanie floty i okazjonalne korzystanie z wynajmów

- Posiadamy między innymi usługę wynajmu samochodów pod szkody z OC sprawcy, gdzie wynajem samochodu jest całkowicie bezpłatny dla klienta, a my rozliczamy się bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeń sprawcy. Nasi usługobiorcy mają komfort natychmiastowego zachowania ciągłości korzystania z środka transportu, nie muszą angażować własnych funduszy, jak również zostają zwolnieni z prowadzenia czasochłonnej i biurokratycznej likwidacji szkody w zakresie zwrotu kosztów za pojazd zastępczy. Okres wynajmu jest uzależniony od czasu naprawy. Klienci często korzystają z naszych środków lokomocji również przy organizacji eventów, imprez firmowych, wyjazdu pracownika w delegację, czy dla zagranicznego gościa. Jesteśmy w stanie zaproponować również wynajem samochodów z kierowcą oraz auta prestiżowe, np.: Jaguara XF – mówi Artur Szerszeń, menedżer floty Anca Cars.
Firmy, z którymi współpracuje Rentis, korzystają z jego usług, gdy potrzebne jest auto dla pracownika, wyjeżdżającego w delegację, a nieposiadającego auta służbowego. - Zaobserwowaliśmy również tendencję w firmach zmniejszania ilości floty na rzecz wynajmowania pojazdów, gdy auto faktycznie jest potrzebne. To świadome działanie Fleet Managerów w celu zmniejszenia kosztów utrzymania parku samochodów. Drugi rodzaj wynajmów dla firm stanowi wynajem na okres kilku miesięcy w okresie wymiany floty – mówi Jacek Kaniewski, kierownik ds. kluczowych klientów w firmie Rentis.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »