| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Leasing samochodów osobowych dla firmy

Leasing samochodów osobowych dla firmy

Auta firmowe są dzisiaj niemal niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Jest dostępnych wiele źródeł ich finansowania. Co oferuje branża leasingowa, która w dużym stopniu zapewnia finansowanie pojazdów dla przedsiębiorstw.

Parametry pożyczki

Pożyczka dostępna jest w procedurze uproszczonej, która oznacza dla klienta minimum formalności. Może z niej skorzystać klient, którego firma działa nieprzerwanie od 12 miesięcy. Natomiast w ramach procedury standardowej o przyznanie finansowania może starać się klient, który prowadzi firmę nieprzerwanie od 6 miesięcy. Ważnym wyznacznikiem jest również to, że firma nie może być w stanie upadłości, nie zawiesiła działalności i nie jest wobec niej prowadzone żadne postępowanie egzekucyjne.

Nowe pojazdy mogą być finansowane przez okres do 60 miesięcy, używane natomiast 48 miesięcy. Maksymalny wiek pojazdu oraz okres finansowania nie mogą razem przekroczyć 8 lat. Pożyczka udzielana jest w walucie polskiej, na zmiennej bądź stałej stopie oprocentowania. Do decyzji klienta należy wybór harmonogramu, pośród równomiernego, degresywnego oraz sezonowego. Minimalna wartość udzielonej pożyczki wynosi 5 tys. złotych.

Zobacz też: Raty leasingowe - konsekwencje, gdy nie zapłacisz

Co "mówią" wyniki branży?

Na koniec warto przytoczyć dane Związku Polskiego Leasingu za I półrocze 2013r. , które mówią, że w segmencie pojazdów osobowych firmy leasingowe obsłużyły transakcje
o łącznej wartości ponad 4,1 mld zł. Stanowi to wzrost w porównaniu do tego analogicznego okresu ubiegłego roku o 9,82 proc. Co więcej, w omawianym okresie sfinansowano łącznie zakup ponad 44 tys. aut.

Możliwość skorzystania z kompleksowych usług, jakie oferują leasingodawcy jest ogromnym ułatwieniem dla zainteresowanych zakupem aut. Przedsiębiorcy nie muszą na własną rękę organizować ubezpieczenia czy pakietu assistance, natomiast mają możliwość skorzystania z uzupełniających rozwiązań, które optymalizują koszty oraz przede wszystkim są wsparciem przy zarządzaniu flotą.

Tekst: Krzysztof Kot, Menedżer Rynku Pojazdów w Departamencie Sprzedaży EFL

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK