| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Algieria

Turyści mogą spotkać się z pewnymi zagrożeniami – zaleca się im zachowanie należytej uwagi i czujności. Odradza się wyjazdy do położonej na północy kraju Kabylii. W Algierze wzrosła przestępczość pospolita (kradzieże, rozboje, porwania dla okupu). W miastach należy unikać oddalonych od centrum dzielnic, a po zmierzchu – miejsc mało uczęszczanych. Kobiety powinny wystrzegać się samotnego spacerowania.

Zobacz też: Malawi

Algieria jest krajem muzułmańskim – obowiązują tu prawa i zasady islamu, który jest religią państwową. Nie należy przebywać w miejscach publicznych w stroju plażowym, a także w szortach i spódniczkach mini. Nie wolno wchodzić do meczetów bez uzyskania zezwolenia, w nieodpowiednim stroju; należy zachowywać się stosownie. Podczas ramadanu jedzenie, picie i palenie tytoniu w miejscach publicznych od świtu do zmierzchu może być potraktowane jako obraza islamu.

Algieria oferuje wiele atrakcji miłośnikom sztuki. W Algierze jest wiele interesujących muzeów, w tym posiadających eksponaty z czasów rzymskich. Rok 2007 będzie obfitował w wydarzenia kulturalne związane z realizacją programu „Algier stolicą kultury arabskiej”. Bogata oferta kulturalna obejmuje prezentacje zespołów muzycznych, wystawy, spektakle teatralne.

  • Warunki podróżowania miejscową siecią komunikacyjną są dość trudne, choć od niedawna kursują w Algierze nowoczesne autobusy obsługujące trasy w centrum miasta. Innym środkiem lokomocji są taksówki miejskie lub tak zwane taksówki kolektywne, służące do odbywania dłuższych podróży, których jednak nie polecamy. Bezpieczniejsze i mniej czasochłonne jest korzystanie z usług krajowych linii lotniczych Air Algerie lub rozbudowanej sieci kolei.
  • Robiąc zdjęcia i filmując zarówno obiekty, jak i osoby prywatne, należy uprzednio uzyskać zezwolenie lub zgodę fotografowanych. Należy unikać fotografowania funkcjonariuszy sił zbrojnych i służb porządkowych, a także
  • wszelkich obiektów publicznych i wojskowych.
  • W Algierii dniami wolnymi od pracy są czwartek i piątek. Powszechnie obowiązuje przerwa w pracy urzędów i sklepów w godzinach południowych. Muzea i inne placówki kulturalne w sobotę są zamknięte.
  • Algierczycy są sympatyczni i uczynni. W razie potrzeby można zwrócić się o pomoc do policjantów; życzliwą pomoc turyści znajdą też na posterunku policji.

Uwaga: W związku z utrzymującą się niestabilną sytuacją w Algierii Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom RP powstrzymanie się od samodzielnych podróży po terytorium tego kraju. Obywatele polscy decydujący się na indywidualne wyjazdy do Algierii powinni pozostać w kontakcie z Ambasadą RP w Algierze (komunikat MSZ z 19.03.2008).

Stolica: Algier,
Waluta: dinar algierski (DZD), 1 DZD = 100 centymów,
1 USD = 70 DZD; 1 EUR = 90 DZD,
Język urzędowy: arabski,
Inne języki: francuski.

źródło: Ministerstwo Spraw Zaganicznych

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Miśkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK