| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo lubuskie: Park Narodowy „Ujście Warty”

Województwo lubuskie: Park Narodowy „Ujście Warty”

Na terytorium województwa lubuskiego rozciąga się Park Narodowy „Ujście Warty”. Jest rozciągnięty na powierzchni 8 tys. hektarów. Park charakteryzuje się podmokłymi terenami, wierzbowymi zaroślami czy też rozległymi łąkami.

Warta dzieli teren Parku na dwie części: południową i północną. Do tej pierwszej zaliczamy terytorium Kostrzyńskiego Zbiorniku Retencyjnego. Cześć północną stanowi tzw. „Polder Północny”. Warunki naturalne środowiska zapewniają doskonały rozwój ptactwa na tym terenie. W Parku żyje ok. 250 gatunków ptaków. 150 z nich posiada miejsca lęgowe. Do chronionych gatunków zalicza się wydrę, która jest pod ochroną ścisłą oraz bobra, który objęty jest częściową ochroną.

Zobacz również: Samochodem po Polsce: motele

W latach 1767 – 1785 Prusacy wybudowali trzymetrowy wał, który znajdował się na odcinku od Gorzowa do Kostrzyna. W latach 60-tych dwudziestego wieku utworzono m.in. zwierzyniec otwarty, który był zarządzany przez Wydział Rolnictwa.

Zobacz również: Trudne warunki atmosferyczne: mgła

Od 1999 roku czyniono starania dotyczące utworzenia Parku Narodowego na tym terenie. Wówczas podpisano deklarację intencji w sprawie utworzenia Parku Narodowego. 1 lipca 2001 utworzono Park Narodowy Ujście Warty.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK