| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Pałace Polski: Borowno

Pałace Polski: Borowno

Borowno jest to wieś leżąca na Wyżynie Wieluńskiej, tuż przy granicy z Niecką Nidziańską. Jeżeli wybierzemy się w ten region Polski to będziemy mogli zwiedzić zespół pałacowo - parkowy w Borownie.

Wyżyna Wieluńska posiada na swoim terytorium kompleks pałacowo – parkowy, który usytuowany jest w Borownie. Eksploracja tego terenu pozwoli nam na poznanie historii regionu a zarazem wzbogaci naszą wycieczkę pod względem krajoznawczym.

Zobacz również: Jura Krakowsko - Częstochowska: Zamek w Ogrodzieńcu

W dawnych czasach do obszaru dworskiego zaliczał się zabytkowy pałac, spichlerz oraz stawy podworskie. Sam pałac pochodzi z 1790 roku i jest wybudowany w stylu późnobarokowym. W 1940 roku został przebudowany na młyn co poskutkowało częściową rozbiórką zabytku. Wówczas rozebrano północno – zachodnie skrzydło pałacu.

Pałac o parterowym trzonie budynku, charakteryzował się w tamtym okresie falistą elewacją oraz piętrowymi ryzalitami. Współcześnie możemy oglądać tylko dwukondygnacyjny spichlerz zbudowany w drewnie. Jego konstrukcja posiada charakter zrębowy. Na pierwszy rzut oka widoczna jest wyraźna masywność budowli. Obecnie spichlerz służy jako magazyn gminnej spółdzielni.

Zobacz również: Samochodem po Polsce: motele

Jeżeli znajdziemy się na niewielkim wzniesieniu znajdującym się w pobliżu pałacu to będziemy mogli delektować się widokiem rozciągającym się na Jasną Górę. Wzniesienie położone jest 250 m .n.p.m. Warto więc zaznajomić się z terenem Wyżyny Wieluńskiej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Krawczyk

Szef Departamentu Korporacyjnego Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy. Jest adwokatem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w renomowanych kancelariach prawnych w Polsce i za granicą. Jej doświadczenie w zakresie prawa pracy obejmuje doradztwo w zakresie m.in. czasu pracy, zwolnień grupowych, nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy (z zachowaniem okresu wypowiedzenia i w trybie dyscyplinarnym), zakazów konkurencji, nawiązywania stosunku pracy z menedżerami zarządzającymi, obowiązków pracodawcy i pracowników, rodzicielstwa, chorób pracowników oraz sporów przed sądami pracy. Doradza jako ekspert z zakresu prawa pracy w procesach restrukturyzacji spółek i reorganizacji grup kapitałowych. Do jej klientów należą renomowane firmy i grupy kapitałowe z sektorów produkcyjnego, handlu detalicznego, wydawniczego, IT i usługowego. Często wyjaśnia sposób stosowania poszczególnych regulacji z zakresu prawa pracy na łamach prasy i w mediach. Specjalizuje się również w procesach przeprowadzania inwestycji, tworzenia joint venture, w transakcjach fuzji i przejęć oraz reorganizacji spółek. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Poznaniu, Europeistyki na tym samym wydziale ze specjalizacją prawo Unii Europejskiej oraz Wydziału Prawa i Nauk o Państwie na Uniwersytecie w Bonn, gdzie uzyskała tytuł magistra prawa porównawczego. Odbyła staż w Komisji Europejskiej w Brukseli w Dyrektoriacie Generalnym Rynku Wewnętrznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK