| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Pałace Polski: Borowno

Pałace Polski: Borowno

Borowno jest to wieś leżąca na Wyżynie Wieluńskiej, tuż przy granicy z Niecką Nidziańską. Jeżeli wybierzemy się w ten region Polski to będziemy mogli zwiedzić zespół pałacowo - parkowy w Borownie.

Wyżyna Wieluńska posiada na swoim terytorium kompleks pałacowo – parkowy, który usytuowany jest w Borownie. Eksploracja tego terenu pozwoli nam na poznanie historii regionu a zarazem wzbogaci naszą wycieczkę pod względem krajoznawczym.

Zobacz również: Jura Krakowsko - Częstochowska: Zamek w Ogrodzieńcu

W dawnych czasach do obszaru dworskiego zaliczał się zabytkowy pałac, spichlerz oraz stawy podworskie. Sam pałac pochodzi z 1790 roku i jest wybudowany w stylu późnobarokowym. W 1940 roku został przebudowany na młyn co poskutkowało częściową rozbiórką zabytku. Wówczas rozebrano północno – zachodnie skrzydło pałacu.

Pałac o parterowym trzonie budynku, charakteryzował się w tamtym okresie falistą elewacją oraz piętrowymi ryzalitami. Współcześnie możemy oglądać tylko dwukondygnacyjny spichlerz zbudowany w drewnie. Jego konstrukcja posiada charakter zrębowy. Na pierwszy rzut oka widoczna jest wyraźna masywność budowli. Obecnie spichlerz służy jako magazyn gminnej spółdzielni.

Zobacz również: Samochodem po Polsce: motele

Jeżeli znajdziemy się na niewielkim wzniesieniu znajdującym się w pobliżu pałacu to będziemy mogli delektować się widokiem rozciągającym się na Jasną Górę. Wzniesienie położone jest 250 m .n.p.m. Warto więc zaznajomić się z terenem Wyżyny Wieluńskiej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK