| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Sokole Góry

Sokole Góry to Park Krajobrazowy znajdujący się obok Olsztyna w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Liczne formy wapienno skałkowe – będące wizytówką tej krainy geograficznej – są tłumnie odwiedzane zarówno przez grotołazów, jak i zwyczajnych turystów.

Rezerwat leśny „Sokole Góry” to obszar o rozpiętości 215 ha, który stanowi wizytówkę Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Park Krajobrazowy jest uznawany za jeden z najcenniejszych pod względem przyrodniczym w skali całego kraju. Rezerwat znajduje się na terenie gminy Olsztyn i ma do zaoferowania takie atrakcje jak: jaskinia Koralowa i Olsztyńska, pojedyncze okazy modrzewia polskiego o 150 letnim rodowodzie czy też wapienne formy skałkowe. Te ostatnie są charakterystyczne dla całej Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Zobacz również: Jak zachowywać się wobec autobusów?

Do jednej z największych atrakcji przyrodniczych należy Studnisko – jaskinia o głębokości 78 metrów, będąca rajem dla grotołazów.

Sokole Góry cechują się rozwiniętą siatką szlaków turystycznych. Polecamy jedną ze ścieżek turystyczno - dydaktycznych łączących Skałę Pielgrzym z Jaskinią Olsztyńską. Długość trasy wynosi 3,7 km i czas jej pokonania oscyluje w granicach od 1,5 do 3 godzin. Jeśli nawet doliczymy do czasu pokonania trasy godzinę na zwiedzanie Jaskiń czy na postój w Schronisku w Amfiteatrze to i tak czas wycieczki nie przekroczy 4 godzin. 

Zobacz również: Galindia - osada ukryta w sercu Mazur

Ścieżki turystyczne w Sokolich Górach mają różne stopnie trudności. Atutem „ścieżki turystyczno - dydaktycznej” jest możliwość indywidualnego ustalania stopnia trudności. Kierując się drogowskazami, oznaczeniami szlaków umiejscowionymi na korze drzewnej tudzież korzystając z mapy fizycznej Gór Sokolich, możemy bez problemu dostosowywać trasę do własnych możliwości.

http://jurajskie.strony.pl/mapy/m_sokole-gory.html

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Przyborowska

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »