REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Platofrma wspólnych przejazdów, a wiarygodność kierowcy

Platofrma wspólnych przejazdów, a wiarygodność kierowcy
Platofrma wspólnych przejazdów, a wiarygodność kierowcy
pointb.pl

REKLAMA

REKLAMA

Coraz większa popularność platform internetowych łączących autostopowiczów z kierowcami podążającymi w tym samym celu wymusza pytania o bezpieczeństwo tego typu podróży. Jak ocenić wiarygodność kierowcy, na co zwrócić uwagę przed decyzją o wyruszeniu we wspólną podróż?

REKLAMA

Wraz ze wzrostem popularności serwisów opartych na idei „sharing economy” reputacja zyskuje na znaczeniu. To na jej podstawie internauci decydują, z kim chcą współpracować i z czyich usług skorzystać. TaskRabbit, Airbnb, Couchsurfing, BlaBlaCar, czy eBay to niektóre przykłady serwisów które pozwalają na wymianę – odpłatną lub bezpłatną – dóbr i usług pomiędzy nieznajomymi osobami. Funkcjonują w oparciu o zaangażowane społeczności. Żeby mogły istnieć i skutecznie działać, ich użytkownicy muszą się darzyć wzajemnym zaufaniem. Szukając noclegu, środka transportu czy osoby do naprawienia pralki, coraz częściej korzystamy z sieci. Podejmując decyzje, z czyich usług skorzystamy, chcemy wiedzieć, czy dana osoba jest wiarygodna. Jak to sprawdzić?

REKLAMA

Recenzja online staje się tym, czym polecenie usługodawcy przez znajomego w realnym świecie – tłumaczy Michał Pawelec. – Te rekomendacje składają się na reputację danego użytkownika w sieci. Osoby z wyższą reputacją są chętniej wybierane jako te, z którymi chcemy współpracować. Reputacja staje się niejako walutą XXI wieku, cennym kapitałem, którego nie chcemy tracić, bo możemy zamienić go na realne korzyści – dodaje Pawelec.

Zobacz też: Jak zająć dziecko w trakcie podróży samochodem?

Dostrzegając coraz większe znaczenie reputacji, jeden z serwisów wspólnych przejazdów wprowadził nową funkcjonalność – Poziomy Doświadczenia, które mają ułatwić użytkownikom z jednej strony budowanie własnej reputacji w serwisie, z drugiej strony pomóc wybrać idealnego towarzysza podróży. Każdemu użytkownikowi nadawany jest Poziom Doświadczenia, który wzrasta w zależności od intensywności i czasu trwania jego aktywności na stronie.

REKLAMA

Poziom Doświadczenia kształtowany jest przez cztery czynniki: weryfikacja adresu e-mail i numeru telefonu, kompletność profilu, pozytywne oceny otrzymane od innych użytkowników oraz staż w społeczności. Im wyższy Poziom Doświadczenia danej osoby, tym większym zaufaniem cieszy się ona w społeczności portalu i tym chętniej jest wybierana jako potencjalny współpasażer lub kierowca.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po wprowadzeniu w grudniu tej funkcji przez portal, elitarny poziom Ambasadora otrzymało kilkadziesiąt tysięcy użytkowników w całej Europie. Tytuł ten przysługuje użytkownikom z minimum rocznym stażem, po otrzymaniu 12 pozytywnych ocen. Kolejnych kilkaset tysięcy ma poziom Eksperta - do statusu Ambasadora wielu z nich brakuje tylko stażu. Tak jest też w Polsce – serwis działa u nas od niewiele ponad roku, więc z każdym dniem przybywa kierowców i pasażerów z najwyższym poziomem. Już teraz na najpopularniejszych trasach łatwo natknąć się na oferty przejazdów z Ambasadorami i Ekspertami. Każdy poziom wtajemniczenia zostaje wyraźnie oznaczony w profilu, co ułatwia dotarcie do nich potencjalnym współpasażerom.

Zobacz też: Test Skoda Octavia RS Combi 2.0 TDI/184 KM DSG


Źródło: Materiały prasowe BlaBlaCar

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA