| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Znaki drogowe o zmiennej treści

Znaki drogowe o zmiennej treści

Znaki drogowe o zmiennej treści mogą informować kierowców o objazdach, utrudnieniach i np. korkach. Mogą także wyświetlać informacje o pogodzie, np. temperaturę nawierzchni i powietrza. Znaki o zmiennej treści są elementem inteligentnego systemu transportowego (ITS).

Przewagę systemu inteligentnego systemu transportowego (w skrócie ITS) nad tradycyjnym systemem zarządzania ruchem, który jest oparty na klasycznych znakach drogowych, budują m.in. znaki drogowe o zmiennej treści.

Kolejną zaletą takiego systemu jest możliwość błyskawicznego reagowania na zmieniające się warunki drogowe i pogodowe. Operator takich znaków może ostrzegać kierowców o oszronieniu jezdni, wypadku lub zamknięciu drogi czy tunelu.

Zobacz też: Jak zregenerować stalowe felgi?

Dzięki systemowi ITS, można kierować ruchem tak, aby poprawić bezpieczeństwo, wygodę i płynność jazdy. Można np. na danym odcinku ograniczyć prędkość ze względu na złe warunki panujące na drodze.

Znaki drogowe o zmiennej treści mogą posłużyć np. do przekazania informacji kierowcom o tym, z jaką prędkością jechać, aby trafić na tzw. zieloną falę (możliwość przejechania przez kilka skrzyżowań z sygnalizacją świetlną tak, aby nie trafiać na czerwone światła).

Zobacz też: Czy autobusy komunikacji miejskiej zawsze mają pierwszeństwo?

Możliwość informowania kierowców o korkach czy innych utrudnieniach w ruchu takich jak wypadki czy objazdy, daje kierowcy szansę na zaplanowanie innej trasy i skorzystanie z wcześniejszych zjazdów.

Źródło: drogizaufania.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Stolorz

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12154), członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Obecnie kieruje 4-osobowym zespołem we własnej Kancelarii Prawno-Podatkowej. Od 2000 roku zajmuje się tematyką rachunkowości i podatków, w tym od 2006 r. na stanowisku Głównego Księgowego i Dyrektora Finansowego. Współpracuje z ok. 60 firmami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi (stowarzyszeniami, fundacjami), ma bogate doświadczenie we współpracy i doradztwie w kilkudziesięciu projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej (od 2004 roku). Specjalizuje się w dwóch dziedzinach: podatkowe i rachunkowe aspekty rozliczania funduszy europejskich oraz księgowość i podatki organizacji pozarządowych; ma też bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT, PIT i CIT, łącznie z prowadzeniem w tym zakresie spraw podatkowych w imieniu podatników przed organami skarbowymi oraz WSA. Od 2007 roku pracuje jako trener i wykładowca na szkoleniach – współpracuje w tym zakresie jako ekspert między innymi z portalem podatki. biz oraz Fundacją Rozwoju Rachunkowości w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK