| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Jak parkowac w lesie? Ekspert radzi

Jak parkowac w lesie? Ekspert radzi

Wjeżdżanie do lasu czy parkowanie na poboczach w letnie dni bywa niebezpieczne. Nie dość, że grozi mandatem czy zapaleniem się samochodu, to jeszcze uzyskanie odszkodowania może być znacznie utrudnione.

Samochód w lesie powinien poruszać się tylko po wyznaczonych drogach dojazdowych do budynków, a parkować tylko na wyznaczonych parkingach. Nie powinien także parkować na nieskoszonej trawie porastającej zazwyczaj pobocza dróg. 

Zobacz również: Jak parkować na wzniesieniu?

W silnikach benzynowych katalizator, a w dieslach filtr cząstek stałych rozgrzewają się do temperatur znacznie przewyższających temperaturę zapłonu ściółki czy trawy. W zimie trudno o taki wypadek, ale latem po dłuższym czasie bez deszczu ryzyko bardzo rośnie. Ściółka może się od wysokiej temperatury zapalić, co zakończy się pożarem lasu i spłonięciem auta.

Zobacz również: Jak należy parkować samochód?

Gdy dojdzie do takiego zdarzenia, trudno jest uzyskać odszkodowanie. Zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe mogą powoływać się na instrukcje samochodowe, których większość zawiera zastrzeżenie, że podczas pracy silnika i zaraz po jego wyłączeniu pojazd nie powinien stać na łatwopalnym podłożu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »