Jak udzielać korepetycji przez Skype‘a - porady

Kirill Bigai
Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online
rozwiń więcej
Jak udzielać korepetycji przez Skype ‘a - porady/fot. Fotolia
Trudno wyobrazić sobie nowoczesną edukację bez prywatnych nauczycieli, czyli korepetytorów. Języki obce, matematyka a nawet lekcje śpiewu to dziedziny, w których można się szkolić na odległość. O tym, jak stać się internetowym nauczycielem opowiadają eksperci z Preply.com – globalnej platformy korepetycji.

Żeby zostać internetowym trenerem trzeba być ekspertem w swojej dziedzinie i mieć chęć dzielenia się wiedzą. Edukacja pedagogiczna owszem pomaga, ale nie ma kluczowego znaczenia. Na przykład w Preply.com część korepetytorów to nauczyciele z wykształceniem specjalistycznym, a część - studenci i nauczyciele bez dyplomu pedagoga. Każdy z nich ma swoich uczniów, uczniowie zaś mają większy wybór w zależności od własnych oczekiwań.

Zobacz: Zakładam firmę

Jak znaleźć i zatrzymać uczniów?

Najpierw najlepiej popytać przyjaciół, znajomych, współpracowników. Być może oni sami albo ktoś z ich znajomych potrzebuje korepetycji? Z pomocą mogą też przyjść platformy internetowe,m.in. Preply.com, które są popularnym miejscem „spotkań” nauczyciela z uczniem.

Należy pamiętać, że równie ważne jak znalezienie, jest utrzymanie uczniów. Jeśli nie masz  wystarczająco czasu dla każdego ucznia, nie możesz podejść do niego indywidualnie – lepiej odpuść.

Kluczem do sukcesu jest jednostkowe podejście do każdego oraz odpowiednia ilość czasu, którą należy mu poświęcić.

Stosuj indywidualne podejście, nowe techniki, na przykład wykorzystaj inspirujące nagrania z konferencji i dyskutuj o nich.

Poszperaj na YouTube, może znajdziesz jakieś ciekawe samouczki o gotowaniu, make-up’ie, czy grach komputerowych. Szukaj tematów, które są bliskie Tobie i Twoim uczniom.

Zobacz: Mała firma

Jak opracować skuteczny program treningowy?

Jeśli dopiero zaczynasz, warto przyjrzeć się podstawie programów zatwierdzonych przez Ministerstwo Edukacji i dodać do tego indywidualne podejście i własne pomysły. Nie bój się korzystać z zasobów zagranicznych i metod eksperymentalnych. Oglądaj filmy i programy telewizyjne, na ich podstawie przygotowuj prezentacje i teksty do pracy ze studentami.

Najważniejsze, aby zrozumieć cel ucznia i przygotować go tak, by go osiągnął:  zdał egzamin, nauczył się języka do pracy na anglojęzycznym rynku IT, czy tez był gotowy mieszkać w obcym kraju.

Jak rozmawiać z rodzicami uczniów?

Aby rodzice i uczniowie w pełni Ci zaufali, musisz im mówić o konkretnych korzyściach z nauki z Tobą
i systematycznie raportować to, co robisz. Wybierz swoją niszę - na przykład przygotowania do egzaminu - i pokaż, że jesteś w tej dziedzinie najlepszy. Opowiedz im o wykształceniu, doświadczeniu, rzeczywistych wynikach, jakie osiągnęli Twoi uczniowie. Nie wahaj się poprosić uczniów, aby wystawili Ci opinie czy referencje.

Jak się rozliczać?

Ceny korepetycji w domu ucznia ustalane są indywidualnie a ich rozpiętość jest bardzo duża. Pamiętaj, że zawsze możesz zaproponować bardziej ekonomiczne rozwiązanie, czyli lekcje w grupach 5-6 osobowych, tak by warunki do nauki w mieszkaniu były komfortowe. Wówczas korzystają wszyscy – Ty obniżasz cenę, a uczniowie płacą znacznie mniej.

Ile kosztują korepetycje online? Na platformie Preply.com lekcje angielskiego zaczynają się od 2 $ za godzinę. Ale są nauczyciele, których cena sięga 100 $ za godzinę. Wszystko zależy od umiejętności i rankingu.

Na dobry początek spróbuj zaproponować niewielką opłatę, która pozwala szybko przyciągnąć pierwszych uczniów. Im więcej dobrych opinii i zaleceń masz, tym wyższy ranking, tym więcej nowych studentów będzie zainteresowanych lekcjami z tobą. Kiedy poczujesz się pewniej – możesz  podnieść cenę lekcji .

Zobacz: Finanse

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...