| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Łódź: autobus dla bezdomnych

Łódź: autobus dla bezdomnych

W Łodzi udostępniono specjalny autobus dla bezdomnych. Podróżujący nim wolontariusze będą wydawać ciepłe posiłki, napoje oraz odzież.

Łódzki autobus dla bezdomnych

Osoby bezdomne i potrzebujące będą mogły skorzystać z pomocy w specjalnym autobusie, który od 1 grudnia będzie jeździł po ulicach Łodzi. Podczas kursu wolontariusze będą wydawać ciepłe posiłki, napoje oraz odzież.

Autobus dla osób bezdomnych i potrzebujących do marca będzie kursował codziennie od godz. 22 do 3 rano. Początek trasy wyznaczono przy Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady. Kolejne przystanki zaplanowano przy łódzkich dworcach kolejowych i autobusowych (m.in. Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec), w okolicy noclegowni i schronisk oraz w miejscach, gdzie z reguły gromadzą się bezdomni. Przejazd będzie się kończył przy pl. Barlickiego w centrum miasta.

Zobacz też: Kraków - wybierz autobus zamiast auta i jedzij za darmo

Osoby korzystające z autobusu będą mogły się w nim ogrzać, otrzymają gorący posiłek i napoje a także odzież na zmianę, leki i informację, gdzie mogą skorzystać z innych form wsparcia. W autobusie potrzebującymi będą zajmowali się wolontariusze, którymi są osoby bezdomne ze schroniska. Jak podkreślają organizatorzy akcji, takie osoby znają potrzeby bezdomnych i łatwiej im się porozumieć.

Od 1 grudnia bezdomni będą też mogli korzystać ze świetlicy prowadzonej przez Łódzkie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Piłsudskiego 119. Otrzymają tam gorący posiłek i napoje, będą mogli uzupełnić lub zmienić ubranie, skorzystać z węzła sanitarnego, środków czystości oraz pomocy pielęgniarskiej. W świetlicy będą mogły przebywać m.in. osoby, które rano opuszczą noclegownię, a także bezdomni mieszkający na ulicy.

Program osłonowy pod nazwą „Autobus dla bezdomnych i potrzebujących” realizowany jest w Łodzi od 2004 r. Przeprowadzona w styczniu br. akcja liczenia osób bezdomnych wykazała, że jest ich w mieście 999, w tym 757 mężczyzn. Z tych osób aż 399 żyje na ulicy.

W okresie zimowym w Łodzi codziennie monitorowana jest liczba osób przebywających w schroniskach i noclegowniach, a informacje o wolnych miejscach w placówkach dla bezdomnych są przesyłane do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi, Wydziałów Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zespołu streetworkerów MOPS, pracujących z osobami bezdomnymi. Władze miasta zapewniają, że żadna z osób bezdomnych nie zostanie bez pomocy, a w razie potrzeby w noclegowniach i schroniskach będą dostawiane dodatkowe łóżka.

Źródło: materiały prasowe PAP

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »