| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Mégane R.S. 275 Trophy-R docenione przez Echappement

Mégane R.S. 275 Trophy-R docenione przez Echappement

Francuskie czasopismo przyznało Mégane R.S. 275 Trophy-R tytuł Sportowego Samochodu Roku 2014. Z kim zwyciężyło i dlaczego?

Mégane R.S. 275 Trophy-R

Dzięki nowemu wyróżnieniu, Renault wysuwa się na pozycję lidera wśród najbardziej utytułowanych producentów samochodów. Francuska marka ma na swoim koncie
7 wyróżnionych tym tytułem aut od 1982 roku, kiedy nagroda została przyznana po raz pierwszy.

Mégane R.S. 275 Trophy-R został wybrany przez jury złożone z dziennikarzy z redakcji, kierowców wyścigowych i czytelników tego czasopisma. Tytuł jest przyznawany „samochodowi łączącemu w sobie najwięcej sportowych atutów”.

Mégane R.S. 275 Trophy-R przekonał grono ekspertów i pasjonatów motoryzacji swoimi unikalnymi właściwościami jezdnymi na torze, udowadniając jednocześnie swoją praktyczność w codziennym użytkowaniu.

Wyróżnienie jest powodem do dumy dla wszystkich pracowników firmy, jak zaznaczył Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Technologies: Wszyscy pracownicy Renault Sport Technologies odczuwają wielką radość i dumę ze zdobycia tytułu Samochodu Sportowego Roku 2014. Dumę tym większą, że Mégane R.S. 275 Trophy-R został wyróżniony tym tytułem spośród 10 prestiżowych samochodów sportowych, zarówno ze względu na swoje osiągi, jak i ekstremalny charakter!

Wyprodukowany w (ultra) limitowanej serii 250 egzemplarzy Mégane R.S. 275 Trophy-R posiada wygląd i wyposażenie sportowe typowe dla samochodów wyczynowych.

Jest to seria limitowana bijąca wszystkie rekordy, łącznie z ustanowionym w tym roku rekordem okrążenia na torze Nürburgring, wynoszącym 7 minut i 54 sekundy.

Kilka dni temu ten najbardziej sportowy Megane – spośród wyprodukowanych kiedykolwiek wersji – wyróżnił się po raz kolejny, ustanawiając nowy, rekordowy czas okrążenia na torze Suzuka, godny najszybszych modeli GT!

Mégane R.S. 275 Trophy-R jest produkowany w zakładzie Renault w Dieppe (Francja) i dostępny w sprzedaży od lata 2014 roku w kilkunastu krajach.

Lista modeli Renault wyróżnionych tytułem Samochodu Sportowego Roku przez czasopismo Echappement:

1985: Renault 5 GT Turbo

1991: Clio 16S

1996: Spider Renault Sport

2000: Clio R.S.

2007: Mégane R.S. F1 Team R26

2008: Mégane R.S. F1 Team R26.R

Mégane R.S. 275 Trophy-R właśnie został wyróżniony bardzo prestiżowym tytułem Samochodu Sportowego Roku 2014, przyznawanym przez francuskie czasopismo Echappement.

Dzięki nowemu wyróżnieniu, Renault wysuwa się na pozycję lidera wśród najbardziej utytułowanych producentów samochodów. Francuska marka ma na swoim koncie
7 wyróżnionych tym tytułem aut od 1982 roku, kiedy nagroda została przyznana po raz pierwszy.

Czytaj także

Aktualizacja: 24.11.2014

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Renault Megane RS Trophy-R Nurburgring
Renault Megane RS Trophy-R Nurburgring

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »