| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Cinema Drive czyli edukacja poprzez film

Cinema Drive czyli edukacja poprzez film

Młodzi kierowcy ze względu na brak doświadczenia i wiedzy z zakresu prowadzenia pojazdu są częstymi sprawcami wypadków samochodowych. Cinema Drive to cykl seansów uświadamiających im, odpowiedzialność jaką biorą na siebie podejmując się prowadzenia auta.

Cinema Drive jako element szkolenia kierowcy

Odpowiedzią na istotną potrzebę skutecznej edukacji młodych kierowców jest rewolucyjny program kinowy Cinema Drive, który uruchomiony został przez Cinema Park w 6 krajach (Australia, Izrael, Meksyk, Polska, USA, Wielka Brytania). Projekt skierowany jest bezpośrednio do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy – wchodząc w dorosłość – zdobywają nowe umiejętności, także w zakresie prowadzenia samochodu. Cinema Drive efektywnie adresuje najważniejsze aspekty bezpieczeństwa na drodze, takie jak jazda po alkoholu, rozproszenie uwagi czy presja otoczenia, i zapoznaje z konsekwencjami ryzykownych zachowań na drodze. Część merytoryczna programu została przygotowana przez psychologów i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu możliwa jest zmiana postaw oraz świadomość młodzieży w tym temacie.

Kino nie tylko bawi ale może także uczyć młodzież

Innowacyjna forma kinowych seansów jest atrakcyjna dla młodych ludzi, którzy chętnie korzystają z tego typu rozrywki. Dlatego też, w ramach Cinema Drive, czeka ich 2-godzinny seans z 4 materiałów audiowizualnych. Bohaterami wszystkich odcinków są młodzi ludzie, z którymi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą się identyfikować. Różne formy przekazu, w tym filmy 3D czy słuchowisko, nie tylko wciągną nastolatków w świat przedstawiony w programie, ale także sprawią, że cenne informacje zostaną przez nich zapamiętane na długo.

Program seansu filmowego Cinema Drive

Cinema Drive rozpoczyna film Nieodebrana wiadomość, który podkreśla istotę skupienia i koncentracji podczas prowadzeniu samochodu. Przygotowany w formie policyjnego serialu kryminalnego, pozwala w pełni wczuć się w sytuację i zastanowić nad konsekwencjami rozproszenia uwagi za kierownicą. Film Gorzki smak alkoholu, przygotowany w wersji 3D, uświadamia młodym widzom, że nawet jedna dawka alkoholu może stanowić niebezpieczeństwo dla kierowcy i… jego pasażerów. Słuchowisko Jazda w ciemnościach pozwala natomiast zrozumieć, jak istotną rolę odgrywa presja rówieśnicza w codziennym życiu, także w kontekście jazdy samochodem. Forma ta w wyjątkowo efektywny sposób uruchamia wyobraźnię młodych ludzi, dzięki czemu mogą skutecznie zapamiętać przedstawioną w nim sytuację i jej przesłanie. Na tym jednak nie koniec! Ostatnia część Cinema Drive to porady eksperta, które pozwolą młodym kierowcom utrwalić najważniejszy przekaz i wyjechać na drogę w pełni świadomymi.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »