REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

III edycja Akademii Bezpieczeństwa firmy Osram

Akademia Bezpieczeństwa Osram
Akademia Bezpieczeństwa Osram
Fot. Osram

REKLAMA

REKLAMA

Osram świeci przykładem. Akademia Bezpieczeństwa to akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, która ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Właśnie rusza trzecia odsłona Akademii, w ramach której organizowane są m.in. konkursy dla uczniów oraz nauczycieli, jak również szkolenia i warsztaty z zakresu bezpiecznego oświetlenia. Uczniowie dowiedzą się m.in. jak poruszać się bezpiecznie po drodze i jakie są podstawowe zasady ruchu drogowego.

Każdego dnia na polskich drogach ginie niemal 12 osób, w ciągu roku około 4000. Bardzo często ofiarami wypadków są piesi, w tym dzieci (idące do szkoły lub z niej wracające). W wielu sytuacjach przyczyną wypadku drogowego z udziałem pieszych jest lekceważenie bądź nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale również słaba widoczność osób poruszających się poboczami czy niewłaściwe oświetlenie samochodu.

REKLAMA

Dlatego celem Akademii Bezpieczeństwa firmy OSRAM jest edukacja na rzecz zmiany złych nawyków zarówno wśród pieszych, jak i kierowców. Znaczącą rolę w uświadamianiu uczniom niebezpieczeństw, jakie czekają na nich na drogach, odgrywa szkoła, stąd szereg inicjatyw w ramach Akademii skierowanych do nauczycieli i uczniów. Uczestnicy programu mogą korzystać z bazy materiałów edukacyjnych „Wirtualny Policjant” oraz wziąć udział w konkursach dla gimnazjalistów i nauczycieli.

Zobacz też: Osram ostrzega przed chińskimi podróbkami ksenonów

Wirtualny Policjant – baza inspirujących pomysłów

Na stronie 35m.pl Akademia Bezpieczeństwa udostępnia bezpłatną, szeroką bazę materiałów edukacyjnych „Wirtualny Policjant”. Jest ona skierowana do nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów, którzy po zarejestrowaniu się mogą zarówno pobierać, jak i korzystać online z gier, quizów, kolorowanek, piosenek, scenariuszy lekcji opracowywanych we współpracy z Komendą Główną Policji oraz wielu innych materiałów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na drodze. Dostęp do aplikacji jest bezpłatny.

Gimnazjalisto – pochwal się kreatywnością!

W ramach Akademii gimnazjaliści mogą osobiście zaangażować się w rozpowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, poprzez udział w konkursie „Mam pomysł jak być widocznym na drodze”. Mogą przy tym wykazać się kreatywnością, pomysłowością, poczuciem humoru, a może nawet talentem reżyserskim! Celem konkursu jest bowiem stworzenie filmu, który w sposób pomysłowy i umiejętny połączy tematy oświetlenia oraz bezpieczeństwa na drodze. Kreatywne pomysły powinny ukazywać, w jaki sposób pieszy lub rowerzysta może być lepiej widoczny po zmroku na drodze, dzięki np. oryginalnemu oświetleniu kół roweru, plecaka, parasolki, itp. Film może zostać wykonany w dowolnej technice oraz nagrany za pomocą dowolnego urządzenia (kamera, telefon komórkowy). Pomysły można przesyłać do 31 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Pierwszych 100 uczestników, których filmy wezmą udział w konkursie otrzyma nagrodę gwarantowaną: latarki RAYSTAR® marki OSRAM, zasilane przez USB.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Dopieść swoje auto pozłacanymi żarówkami Osram

Pomysł na lekcję wychowawczą

Akademia zachęca również do działania nauczycieli, którzy mogą pochwalić się swoimi pomysłami i wziąć udział w konkursie na najciekawszą lekcję wychowawczą, poświęconą tematyce bezpieczeństwa na drodze „Droga do i ze szkoły. Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym”. Jury nagrodzi pomysłowość, innowacyjność oraz wartość merytoryczną lekcji. Prace w formie dokumentacji zdjęciowej lub wideo oraz opisu lekcji można przesyłać do końca kwietnia. Szkoła, której lekcja okaże się najlepsza, może wygrać atrakcyjne nagrody: nowe oświetlenie w wybranej sali lekcyjnej o wartości: I miejsce – 5000 zł i II miejsce – 3000 zł.

Aby zwiększyć skuteczność Akademii Bezpieczeństwa część działań skierowana jest także do kierowców.

REKLAMA

„W trzeciej odsłonie naszego programu, oprócz dotychczasowej formy edukacji, angażujemy się również we współpracę z warsztatami. Ambasadorami Akademii Bezpieczeństwa będą mogły zostać te zakłady, które przejdą szkolenie z zakresu bezpiecznego oświetlenia. Dzięki zdobytej wiedzy mechanicy będą doradzali kierowcom, jakie żarówki powinni dobierać do swoich potrzeb i stylu jazdy, jak poprawić oświetlenie w swoim samochodzie, jak o nie dbać i jakich zasad przestrzegać. Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia widoczności na drodze, a tym samym do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.” – mówi Janusz Mitko Dyrektor ds. Marketingu i Strategii Sprzedaży.

Program Akademia Bezpieczeństwa wspierają Komenda Stołeczna Policji, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Inspekcja Transportu Drogowego, stowarzyszenie Kierowca.pl, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Droga i Bezpieczeństwo oraz portal Motoserce.pl.

Zobacz też: Dlaczego zimą słabną akumulatory?

Więcej informacji o programie i konkursach na http://www.facebook.com/OSRAMpl oraz  www.35m.pl.

Akademia Bezpieczeństwa Osram
Fot. Osram
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA