| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Flota Auto Biznes zaprasza na warsztaty

Flota Auto Biznes zaprasza na warsztaty

Już 25 stycznia w Adgar Plaza przy ul. Postępu 17a w Warszawie pojawi się szansa wzbogacenia wiedzy. Na jaki temat? Między innymi użytkowania samochodów służbowych do celów prywatnych, postępowania w razie sporów z ubezpieczalnią, przeprowadzenia analizy szkodowości aut w swojej firmie.

Warsztaty adresowane są zarówno do przedsiębiorców użytkujących kilka, kilkanaście aut, jak i firm korzystających z floty liczącej kilkaset, a nawet kilka tysięcy aut. Na cenne informacje mogą także liczyć przedstawiciele firm CFM, towarzystw ubezpieczeniowych, pracowników dealerstw. Spotkanie organizuje redakcja FlotyAutoBiznes.

Ekspertami będą menedżerowie flot: Tomasz Rudyk i Joanna Nowicka-Bloch oraz prawnicy z kancelarii SD&Partners. Uczestnicy mogą zatem spodziewać się minimum teorii, maksimum praktyki. Zresztą konwencja warsztatów zakłada możliwość zadawania pytań już w trakcie prezentacji i w razie potrzeby organizowania krótkich dyskusji z udziałem „publiczności”. Czuwanie nad porządkiem obrad powierzono redaktorowi naczelnemu FlotyAutoBiznes – Tomaszowi Czarneckiemu.

Zobacz też: System monitoringu floty - ile można zaoszczędzić?

Jakich informacji mogą się spodziewać uczestnicy warsztatów? Polskie prawo nie reguluje w jednoznaczny sposób kwestii użytkowania aut służbowych do celów prywatnych. Ekspert FAB-a przedstawi sposoby, w jaki sposób poradzić sobie w praktyce z gąszczem przepisów nie naruszając przy tym przepisów. Będzie więc nieco porad „od kuchni”, o koniecznych zapisach w polityce flotowej, jeżdżeniu samochodami służbowymi podczas urlopu oraz w ramach dotarcia do/z pracy. Słuchacze dowiedzą się również jak postępować w przypadku ewentualnej kontroli skarbowej i czy w ogóle ona nam grozi.

Podczas warsztatów będzie działać „Pogotowie FlotyAutoBiznes”. W jego ramach uczestnicy dyżurujący przedstawiciele kancelarii SD&Partners odpowiedzą bezpłatnie na pytania dotyczące sporów z ubezpieczalniami. A podczas prelekcji usłyszymy między innymi, kiedy warto kierować sprawy związane z TU do sądu, a w jakich przypadkach lepiej poszukać rozwiązania polubownego. Nie zabraknie informacji o bardziej i mniej korzystnych zapisach w ramach Ogólnych Warunków Ubezpieczenia oraz AC.  

Zobacz też: Prywatny wypadek autem służbowym? Co z odszkodowaniem?

Istotnym elementem wpływającym na cenę ubezpieczenia aut w firmie jest szkodowość aut. Wpływ na jej obniżenie ma dokładna analiza postępowania kierowców. Poruszone więc zostaną między innymi takie kwestie jak udział własny pracownika w szkodzie, czy AC jest konieczne, rola brokera w obniżeniu wydatków na ubezpieczenie. Wszystko głosem menedżera floty.

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem 515 160 512 lub na stronie www.fab.com.pl. Zgłoszenia na „Warsztaty flotowe” prosimy kierować na adres halszka.gwizdz@fab.com.pl. Koszt uczestnictwa wynosi 258 zł + VAT.

Czytaj także

Ekspert:

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Flota Auto Biznes zaprasza na warsztaty
Flota Auto Biznes zaprasza na warsztaty

Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »