reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > MotoRaport - innowacyjne rozwiązanie dla kierowców i stacji paliw

MotoRaport - innowacyjne rozwiązanie dla kierowców i stacji paliw

Na co zwracają uwagę kierowcy zanim wybiorą stację paliw, na której zatankują? Według badań najpierw stawiają na jakość, a zaraz potem na cenę. Stacje muszą wziąć także pod uwagę przyzwyczajenia kierowców i dobrze pokazać swoją coraz bogatszą ofertę. Z pomocą przychodzi aplikacja MotoRaport!

Innowacyjne rozwiązanie dla kierowców i stacji paliw

Na co zwracają uwagę kierowcy zanim wybiorą stację paliw, na której zatankują? Według badań najpierw stawiają na jakość, a zaraz potem na cenę. Stacje muszą wziąć także pod uwagę przyzwyczajenia kierowców i dobrze pokazać swoją coraz bogatszą ofertę. Z pomocą przychodzi aplikacja MotoRaport.

Wirtualny pylon sposobem na promocję

Właściciele stacji paliwowych muszą starać się przyciągnąć do siebie klienta. Tradycyjne metody, takie jak pylony informacyjne, nie są w stanie pokazać w pełni tego, co stacja  ma  do zaproponowania. Pylony informacyjne wpływają na decyzję tylko tych kierowców, którzy natychmiast muszą dotankować samochód. Aplikacja MotoRaport może pomóc właścicielom stacji paliwowych dotrzeć do kierowców w chwili, gdy oni uruchomią samochód.

To rozwiązanie bazujące na nowych technologiach i trendach. Kierowcy coraz częściej korzystają z aplikacji mobilnych. Już na początku trasy włączają urządzenie mobilne i aktywują różne aplikacje ­ do komunikacji, nawigacji czy do rozrywki. Aplikacja MotoRaport już w chwili uruchomienia  zaprezentuje  kierowcy  oferty  stacji  na trasie według ceny, ale także według różnych innych kryteriów ­ jak działanie bankomatu w pobliżu, myjni czy możliwości przewinięcia dziecka.  Dzięki  temu,  kierowca  znacznie  wcześniej  będzie  mógł zaplanować sobie, gdzie będzie tankować lub po prostu robić postój.

Takie rozwiązanie jest skuteczniejsze niż tradycyjne tablice informacyjne. Ponadto, korzystanie z aplikacji mobilnej pozwala na lepszą prezentację oferty. Wykorzystanie tego typu rozwiązań jest nie tylko korzystne dla kierowcy, ale także dla stacji paliw.

­ Pomysł na naszą aplikację zrodził się, bo zauważyliśmy duże różnice w cenach paliw w różnych regionach kraju. Czasami dochodzą nawet do 50 gr. Kierowcy są tego nieświadomi ­ wyjaśnia Piotr Sójka, jeden z twórców aplikacji. ­ Brakowało też aplikacji, która pozwalałaby zobaczyć pełną ofertę stacji.

Co zyska stacja benzynowa?

Aplikacja daje wiele korzyści właścicielom i menedżerom stacji benzynowych. Przede wszystkim, wspomniane ułatwienia w dotarciu do klientów. Ale także możliwość zaspokojenia potrzeby właściwego dostosowania cen do popytu i marży. ­ Właściciel stacji będzie mógł w prosty i szybki sposób dowiedzieć się, ile wydaje taki klient u niego na stacji, a ile u konkurencji. Dodatkowo dowie się, jaki jest stosunek wydatków paliwowych ­ tłumaczy Piotr Sójka, jeden z twórców aplikacji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aplikacja MotoRaport
Aplikacja MotoRaport

Aplikacja MotoRaport
Aplikacja MotoRaport

Aplikacja MotoRaport
Aplikacja MotoRaport

Aplikacja MotoRaport
Aplikacja MotoRaport

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kalinowska

Dyrektor inwestycyjny, Podlaski Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama