reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Polska firma projektuje linię produkcyjną dla silników Forda w Indiach

Polska firma projektuje linię produkcyjną dla silników Forda w Indiach

Control Solutions z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego z Gdyni, projektuje linię produkcyjną silników Forda w indyjskiej fabryce koncernu. To nie pierwszy sukces polskiego przedsiębiorstwa.

Firma Control Solutions z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni projektuje linię produkcyjną silników Forda w Indiach. Jest to kolejny projekt polskiej firmy dla czołowych producentów samochodów na świecie.

Firma Control Solutions uczestniczy w projekcie przebudowy linii produkcyjnej samochodów marki Ford w Sanand w Indiach. Gdyńscy automatycy są odpowiedzialni za uruchomienie pięciu nowych stacji automatycznych składających silniki tej marki. Generalnym wykonawcą projektu jest niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp System Engineering.

Projekt dotyczy linii składającej małe, ekonomiczne silniki. Są to 3-cylindrowe, wysokoprężne jednostki o pojemności 1,2 litra. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na grudzień tego roku.

Zobacz też: Nie będzie fabryki Jaguara w Polsce, będzie w Słowacji

Właściciel firmy Patryk Smok powiedział PAP, że Control Solutions w ramach projektu dla fabryki w Indiach przygotowuje specjalistyczne oprogramowanie dla stacji automatycznych montujących silniki. „Firma ma przygotować oprogramowanie na sterowniki programowalne, czyli komputer maszyny, która obsługuje określony proces montażu” - dodał. Powiedział, że firma uruchamia też zaprogramowane maszyny, które są montowane w kraju lub zagranicą.

Poinformował, że firma planuje budowę własnej hali produkcyjnej w Gdańsku, w której w przyszłości mają powstawać projektowane przez nią maszyny.

Zaznaczył, że „firma proponuje zupełnie nowe rozwiązania, prototypy maszyn, więc musi być bardzo elastyczna i dostosowywać się do warunków proponowanych przez zleceniodawców”.

Jak powiedział, projekt realizowany w Indiach jest kolejnym kontraktem, który firma zdobyła na rynku niemieckim. „Nie prowadzimy intensywnych działań handlowych, a kolejne kontrakty otrzymujemy w wyniku polecania naszych usług w środowisku branżowym” - zaznaczył. Przyznaje, że „nie jest to łatwe, ponieważ często firma jest zapraszana przez większe konsorcja do przetargu lub startu w aukcjach internetowych, gdzie musi czasami rywalizować ze znacznie większymi nawet podmiotami”.

Zobacz też: Wartość eksportu polskiej branży motoryzacyjnej

Firma realizuje projekty w fabrykach na całym świecie.

„Nie jest to pierwszy projekt dla Forda więc znamy standardy tego koncernu, co ułatwiło nam start w przetargu” – dodał. Zauważył, że zleceniodawca oczekiwał np. posiadania przez pracowników firmy dodatkowych certyfikatów np. przeszkolenia w zakresie standardów programowania robotów ABB. „Takie wymagania zmuszają nas do ciągłego dokształcania się i tym samym podnoszą umiejętności i kwalifikacje naszych pracowników” – podkreślił.

Firma Control Solutions powstała pięć lat temu; realizuje projekty dla czołowych producentów samochodów na świecie, m.in. Jaguar, Land Rover (Wlk. Brytania), Volkswagen (Niemcy), Volvo (Szwecja), BMW i Ford. Firma działa głównie na zagranicznych rynkach, współpracując z największymi firmami branży automotive w Europie i na świecie. Zatrudnia 20 inżynierów posiadających specjalistyczną wiedzę i certyfikaty, umożliwiające pracę na najbardziej zaawansowanych systemach i urządzeniach wykorzystywanych przez ten sektor przemysłu (m.in. ABB, KUKA czy Siemens).

Kilka miesięcy temu firma zdobyła nagrodę Gryfa Gospodarczego (wyróżnienie przyznawane dynamicznie rozwijającym się, pomorskim firmom) jako Nadzieja Pomorskiego Biznesu. (PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama