REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jaguar I-Pace – premiera

Sebastian Tomaszewski
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar

REKLAMA

REKLAMA

Samochody elektryczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze, dlatego wielu producentów stara się włączyć do swojej gamy modelowej tego typu pojazd. Również Jaguar postanowił pójść drogą elektryczności i zaprezentował gotowy do produkcj model I-Pace.
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar

Jaguar

Jaguar

REKLAMA

Zacznijmy od najważniejszego, czyli napędu - nowy Jaguar I-Pace jest w pełni elektryczny. Posiada dwa silniki elektryczne, generujące łącznie 400 KM i 696 Nm momentu obrotowego, a po jednym z nich umieszczono przy każdej osi pojazdu. Wystarczy 4,8 s, by I-Pace rozpędził się od 0 do 100 km/h, a jego maksymalna prędkość to równe 200 km/h. Producent obiecuje zasięg 480 km na pełnym ładowaniu. Ładowanie z gniazdka potrwa 10 godzin, ale korzystając z szybkiej ładowarki, naładowanie baterii o pojemności 90 kWh do 80% potrwa zaledwie 40 minut (zasięg 100 kilometrów uzyskiwany jest już po 15-minutowym ładowaniu).

REKLAMA

Jaguar chwali się, że struktura nadwozia jest najsztywniejszą pod względem odporności na skręcanie konstrukcją Jaguara. Dla poprawienia prowadzenia, akumulatory umieszczono centralnie i możliwie jak najniżej. Nisko umieszczony środek ciężkości oraz rozkład mas 50:50 zapowiadają bardzo dobre właściwości jezdne. Według Iana Hobana, dyrektora ds. linii modelowej Jaguara, model I-Pace ma być pierwszym samochodem elektrycznym w pełni pomyślanym pod kątem zaspokojenia oczekiwań kierowcy.

REKLAMA

W porównaniu z modelem koncepcyjnym zaprezentowanym rok temu w Genewie nowy elektryczny SUV Jaguara wizualnie niewiele się zmienił – i bardzo dobrze. Projekt nadwozia jest odważny i wpisujący się idealnie w gamę modelową brytyjskiego producenta. I-Pace będzie elektrycznym bratem modeli F-Pace i E-Pace. Projektanci twierdzą, że inspirowali się sportowym Jaguarem C-X75, a sam projekt nadwozia podyktowany był głównie uzyskaniem niskiego współczynnika oporu powietrza (Cx 0,29). Aktywne przesłony wlotu powietrza nie tylko poprawiają aerodynamikę, ale także chłodzą podzespoły. W przeciwieństwie do konkurencyjnej Tesli X, wygląd nowego Jaguara ma zdecydowanie więcej charakteru. Szczególnie podoba mi się tył nadwozia z dyfuzorem i ładnie wkomponowanym spojlerem dachowym – światła przypominają sportowego F-Type.

We wnętrzu zadebiutuje system multimedialny Touch Pro Duo, który będzie informował dokładnie o zasięgu, analizując styl jazdy kierowcy. I-Pace to pierwszy model Jaguara aktualizujący oprogramowanie bezprzewodowo. Bagażnik ma pojemność 656 litrów lub 1453 l po złożeniu tylnych foteli.

Nowy Jaguar I-Pace będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia – S, SE, HSE oraz First Edition. Pierwsze egzemplarze do Polski trafią przed wakacjami br. W Wielkiej Brytanii ceny rozpoczynają się od 64 tys. funtów (równowartość 300 tys. zł).

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar

Jaguar

Jaguar

Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Jaguar I-Pace / fot. Jaguar
Jaguar
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA