| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Premiery i zapowiedzi > Precyzyjne mapy dla autonomicznych samochodów

Precyzyjne mapy dla autonomicznych samochodów

TomTom RoadDNA to nowy system niezwykle precyzyjnego i dokładnego opisu drogi wraz z elementami jej infrastruktury, który ma przyspieszyć wdrożenie autonomicznych pojazdów do użytku publicznego. Nowy rodzaj map jest zdaniem twórców jest łatwy do wdrożenia w każdym typie auta, oraz zajmuje zaskakująco mało miejsca na dysku twardym.

Mapy dla autonomicznych pojazdów

TomTom (TOM2) ogłosił wprowadzenie TomTom RoadDNA, nowego innowacyjnego produktu przeznaczonego do lokalizowania pojazdów, który pozwoli na szybsze wdrożenie technologii zautomatyzowanej jazdy. Zaprojektowany z myślą o przetwarzaniu danych i wykorzystaniu ich z uwzględnieniem ograniczeń samochodu, RoadDNA dostarcza niezwykle dokładne informacje lokalizacyjne, które w łatwy sposób mogą zostać zintegrowane z pokładowymi systemami auta.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że przyszłość jazdy zautomatyzowanej w dużym stopniu zależy od zdolności pojazdów do stałego, dokładnego lokalizowania ich pozycji na drodze” - mówi Harold Goddijn, Dyrektor Generalny TomTom. „TomTom RoadDNA jest jedyną w swoim rodzaju technologią*, która zapewnia bardzo dokładne dane lokalizacyjne pojazdu w skuteczny i efektywny sposób.”

Zobacz też: Autonomiczny samochód Nissana

Technologia TomTom RoadDNA dostarcza wysoce zoptymalizowany poprzeczny i wzdłużny obraz trasy.  Łącząc w czasie rzeczywistym dane pochodzące z RoadDNA z informacjami dostarczanymi przez czujniki pojazdu, auto może określać swoją pozycję nawet w trakcie jazdy z dużą prędkością i podczas zmiennych warunków drogowych.

Dzięki zapisanemu w bazie danych obrazowi infrastruktury drogowej i jej bezpośredniego otoczenia, jadący samochód pozycjonuje się względem punktów w przestrzeni. Pozycjonowanie odbywa się
z wysoką dokładnością - do zajmowanego pasa jezdni. RoadDNA dostarcza rozwiązanie, które wymaga niewielkiego zapasu przestrzeni pamięciowej oraz ograniczonych do minimum wymagań systemowych bez utraty dokładności. TomTom RoadDNA eliminuje złożony proces identyfikacji każdego pojedynczego obiektu jezdni i zamiast tego tworzy unikalny wzór środowiska trasy. Dzięki temu łatwo jest zastosować tę niezawodną technologię.

TomTom RoadDNA, w połączeniu z mapami TomTom HAD, dostarcza precyzyjną i niezawodną technologię, zapewniając w czasie rzeczywistym informacje dotyczące dokładnej lokalizacji pojazdu na mapie, jednocześnie biorąc pod uwagę zmiany w środowisku. 

*objęte patentem

Źródło: materiały prasowe TomTom

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK