REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Seat Toledo koncept – przedprodukcyjna wersja na salonie Genewskim

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Daniel Kowieski
Seat Toledo przód
Seat Toledo przód

REKLAMA

REKLAMA

Na rozpoczynających się dzisiaj Targach w Genewie Seat przedstawił nowe Toledo. Co prawda jest to jeszcze wersja przedprodukcyjna, różniąca się od modelu, który zostanie wprowadzony pod koniec 2012 roku, jednak elegancki sedan o sportowych proporcjach prezentuje się naprawdę dobrze.

Nowy model to prawdziwy styl hiszpańskiego producenta, połączenie znakomitego wzornictwa, emocji i funkcjonalności. Charakterystyczny kształt przednich świateł nawiązuje do nowej stylizacji Seatów, natomiast ogólny wygląd to kontynuacja tradycji poprzedników – atrakcyjny styl połączony z praktycznością.

REKLAMA

Zobacz też: Premiera Nissana Hi – Cross concept na targach w Genewie

Wystawione w Genewie Toledo jest rozwinięciem nowej stylistyki Seata pokazanej już wcześniej w modelach koncepcyjnych IBE, IBX, IBL. Stosunek wartości do ceny ma być bardzo korzystny – zapowiada producent. „SEAT  Toledo Concept to nasz pomysł na doskonałego średniego sedana. Ma sylwetkę budzącą emocje, jest bardzo funkcjonalny i pozwala na dynamiczną jazdę” – mówi James Muir, Prezes SEAT  S.A. „Przyszły model produkcyjny, czyli nowe Toledo, jest skazany na sukces dzięki wyrazistemu charakterowi marki SEAT, wysokiej jakości i bardzo korzystnej relacji ceny do wartości. Przy rodzinie Mii i nowej Ibizie nowe Toledo jest kolejnym etapem naszej ofensywy modelowej i strategii wzrostu”.

Zobacz też: Nowość w starym stylu – BMW serii 5

REKLAMA

Mimo kompaktowych wymiarów – 448 cm długości (260 cm rozstawu osi) – w aucie będzie mogło podróżować komfortowo pięciu pasażerów. Dzięki ogromnemu bagażnikowi mieszczącego 500 litrów, jego dużej klapie (otwierana jak w liftbacku) i składanej kanapie, zapakowanie bagaży na wyjazd nie będzie problemem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przednie pięciokątne reflektory przedstawiają nową stylistykę marki, wzrok przyciągają chromowane wstawki między światłami drogowymi a tymi do jazdy dziennej. Oryginalny wzór będzie stosowany też w innych modelach producenta. Przetłoczenia na boku samochodu sprawiają, że wydaje się on muskularny i dynamiczny. Dolna linia pozbawiona nadmiaru detali jeszcze bardziej to podkreśla. Z kolei linia dachu przechodząca w słupek C i kończąca się na tylnym zderzaku nadaje autu elegancji i przywodzi na myśl nadwozie coupe. Mimo to, miejsca na głowy w drugim rzędzie siedzeń jest nadal sporo, funkcjonalność kanapy i komfort wsiadania powiększają dodatkowo otwierające się szeroko drzwi.

Zobacz też: Nowości Hondy w Genewie

Kabina samochodu jest jasna i przestronna, a większość elementów zostało podporządkowane ergonomii. Deska rozdzielcza wydaje się unosić nad kratkami wentylacyjnymi i elementami wykończenia. Jasna skórzana tapicerka foteli i obić drzwi, minimalistyczny styl zegarów i centrali środkowej sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo prestiżowo.

Źródło: Seat

Seat Toledo z tyłu
Seat Toledo z boku
Seat Toledo wnętrze
Seat Toledo z przodu
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

Cyfrowe prawo jazdy: nadchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców w UE [Nowe przepisy]

Będzie cyfrowe prawo jazdy. Nadchodzą rewolucyjne zmiany w przepisach dla kierowców UE. Utrata prawa jazdy w jednym państwie rozciąga się na całą Unię Europejską. 17-letni kierowcy będą jeździli z opiekunami. Początkujący kierowcy otrzymają wyższe kary za łamanie przepisów. Co jeszcze się zmieni? Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

REKLAMA

Logistyka miejska – niedoceniane narzędzie w zarządzaniu miastem

W wielu polskich miastach, miasteczkach i gminach podejmowanie decyzji urbanistycznych coraz częściej przypomina eksperyment na żywym organizmie. Zamiast opartego na potrzebach mieszkańców, przemyślanego procesu planowania i zarządzania przestrzenią, obserwujemy kopiowanie rozwiązań z europejskich metropolii – bez refleksji, bez analizy lokalnych uwarunkowań, bez udziału społeczności.

CANARD: Fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie znowu uszkodzony. Okoliczności zdarzenia bada Policja

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało, że po raz kolejny został uszkodzony fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie. Przed kolejnym zamontowaniem fotoradaru podjęte zostaną działania, które zmniejszą ryzyko jego ponownego uszkodzenia.

KGP: 123 383 interwencji, 488 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 123 383 interwencji. Byli wzywani do 488 wypadków drogowych.

BMW ulubioną marką młodych kierowców, ale OC potrafi zaskoczyć ceną

BMW serii 3, szczególnie w wersji sprzed niemal dwóch dekad, to dziś najczęściej wybierany samochód wśród kierowców w wieku 18–25 lat. Jak wynika z danych Rankomat.pl, młodzi użytkownicy dróg zdecydowanie preferują pojazdy dynamiczne, z mocniejszym silnikiem i sportowym charakterem. Jednak ten wybór ma swoją cenę – i to niemałą.

REKLAMA

SEAT Arona: ekologia w nieznanym wymiarze. Ryż zamiast na wysypiska trafia na taśmę montażową

SEAT rozpoczyna produkcję modelu SEAT Arona z dwoma elementami wykonanymi z oryzytu – odnawialnego materiału pochodzenia naturalnego, powstającego z produktów ubocznych ryżu. Każdy egzemplarz zawiera 60 gramów ryżu, co przekłada się na roczne zużycie 5 ton surowca, który w innym przypadku trafiłby na wysypiska.

Co Polacy sądzą o Strefach Czystego Transportu?

Zdania na temat SCT są podzielone. Z danych raportu "Ekologiczna motoryzacja w Polsce – wyzwania i kierunki rozwój". wynika, że chociaż ponad 50 proc. Polaków uważa, że Strefy Czystego Powietrza przyczynią się do poprawy zdrowia mieszkańców dużych aglomeracji, to 63 proc. obawia się ich negatywnego wpływu na lokalną gospodarkę.

REKLAMA